Ölü Derilerden Kurtulmak İçin Yapılabilecek Cilt Bakım Maskeleri

Cildinizde yer alan ölü derilerden kurtulmak için özel bakım maskeleri hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Cilt bakım maskesi hazırlamak için gerekli malzemeleri her yerde kolayca bulabilirsiniz. Ölü deriler cildinizde pul pul dökülmelere neden olacaktır ve kötü bir görünüme yol açacaktır. Ölü derilerden kurtulmak için yapılabilecek cilt bakım maskeleri ile ölü derilerden tamamen kurtulabilirsiniz. Gerekli olan cilt bakım maskelerinin detaylı tarifleri yazımızın içinde yer almaktadır. Tariflerden istediğiniz olanı uygulayabilir ve düzenli bir biçimde kullanım yapabilirsiniz.

Ananas Maskesi Kullanımı

Cildinizde yer alan ölü derilerden kurtulmak için uygulayabileceğiniz bakım maskeleri için ilk sırada ananas maskesi yer almaktadır. Ananas maskesi kullanımı için gerekli olan malzemeler arasında bir yemek kaşığı ananas suyu yeterli olacaktır. Cildinizde ölü deri olan bölgelere ananas suyunu sürün ve daha sonrasında 10 dakika boyunca ananas sürdüğünüz bölgenin kurumasını bekleyin. Sonrasında cildinizi yıkayabilirsiniz. Ananas içeriğinde yer alan maddeler sayesinde zararlı olan maddeler ile savaşır ve cildinizden arınmasına neden olur. Bu uygulamayı günlük olarak kullanmanız gerekli etkinin sağlanması için yapılması gereken bir uygulama olarak atlanmamalıdır.

Yulaf ve Bal Maskesi ile Kullanım

Yulaf ve bal ile de maske hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Bunun için gerekli olan ölçütlerin kullanılması önemlidir. Karışımı hazırlamak için su, yulaf ve balı bir kabın içinde karıştırın. Daha sonrasında bu maskeyi tüm yüzünüze ve ellerinize masaj yapar biçimde sürün. Bir süre bekledikten sonra maskeyi temizleyebilirsiniz. Maskeyi temizlemek için sıcak su kullanımı yapmak doğru bir kullanım şekli olacaktır. Aynı biçimde maskenin cildiniz üzerinde yarım saat beklemesi de uygun olacaktır.

Şeker ile Sızma Zeytinyağı ile Cilt Bakım Maskesi Hazırlanışı

Şeker ve sızma zeytinyağı kullanımı sayesinde cildinizdeki ölü deri sayısında önemli bir oranda azalma meydana gelecektir. Bunun için gerekli olan miktarlar olarak istediğiniz miktarı kullanabilirsiniz. İki maddeyi karıştırın ve sonrasında karışımı cildinize sürün. Beyaz toz şeker ile karışım hazır hale getirilmelidir. Sonrasında karışımı bir süre bekledikten sonra ılık su yardımı ile birlikte temizlemeniz uygun olacaktır.

Kahve Çekirdeği ile Bakım Maskesi Hazırlayın

Kahve çekirdeği kullanımı yaparak hazırlayacağınız maske ile cildinizi ölü derilerden arındırabilirsiniz. Bu karışımı doğru bir biçimde hazırlamak için kahve çekirdeğini saf zeytinyağı ile karıştırın. Daha sonrasında karışımı cildinize sürün. Bir süre bekledikten sonra yıkama aşamasına geçebilir ve cildinizi durulayabilirsiniz.

Bal ve Tuz Maskesi Kullanımı

Bir yemek kaşığı balı ve bir yemek kaşığı tuzu bir kabın içinde karıştırın. Daha sonrasında ölü hücre olan bölgelere karışımı sürün ve bir süre bekleyin. Sonrasında ılık su ile durulama yapabilirsiniz. Karışımı haftalık olarak kullanabilirsiniz. Ölü derilerden kurtulmak için yapılabilecek cilt bakım maskeleri günlük bakımınızı yapabilirsiniz.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top