Vipbakim

Ölü Derileri Arındıran Nohut Unu Maskesi

Ölü Derileri Arındıran Nohut Unu Maskesi

Ölü derilerden kurtulmak için pek çok doğal yöntem denenmektedir. Bunlar içerisinde en fazla kullanılan malzeme nohuttur. Nohudun içerisinde bulunan vitamin ve çeşitli besin değerleri cildin yenilenmesine yardımcı olmaktadır.

Daha ışıl ışıl ve göz alıcı bir cilde sahip olmak için cilt yüzeyinin ölü derilerden arındırılması gerekir. Bunun için nohut unu maskesi kullanmak tavsiye edilir. Nohut antioksidan özelliğine sahip olduğundan dolayı cilt derisinin canlanmasına fayda sağlar.

Nohut unu maskesi hazırlanırken nohut ununa ek olarak limon ve bal kullanılır. Limon cildin daha ışıltılı olmasına yardımcı olurken bal ise cildi arındırarak tazelik kazanmasını sağlar. Bu üç malzemenin bir araya gelmesiyle hayal edilen bir cilde sahip olunabilir.

Nohut Unu Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Nohut unu maskesi için gerekli malzemeler; bir yemek kaşığı nohut unu, bir tatlı kaşığı bal, beş damla limon suyu, bir yemek kaşığı süt kremasıdır. Maskeyi hazırlamak için bütün malzemeler krem kıvamı elde edilene kadar iyice karıştırılır. İstenilen kıvam elde edilince maske uygulamaya hazır hale gelir.

Nohut unu maskesini uygulamadan önce cildin tamamen temiz olması gerekir. Temiz olan cilde hazırlanan karışım sürülür ve yaklaşık on beş yirmi dakika kadar yüzde bekletilir. Bu süre içerisinde maske yüzde kuruduktan sonra cilt ılık su ile iyice yıkanır. Maskenin ardından ciltte ferahlık ve tazelik hissi ortaya çıkmaktadır.

Nohut Unu Maskesi Hakkında

Nohut unu maskesi genellikle bir hafta içerisinde iki ya da üç kez uygulanabilir. Maske hazırlanırken süt kreması yerine saf zeytinyağı da kullanılabilir. Maskenin içerisinde limon suyu konulduğundan dolayı göz ile temasından kaçınılması gerekir. Aksi takdirde yanma hissi meydana gelebilir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda göz bol su ile yıkanmalıdır.

Cilt için uygulanacak olan maskelerin göz çevresine sürülmemesi önerilir. Bu durum nohut unu maskesi için de geçerlidir. Göz çevresinin derisi ince ve hassas olduğundan dolayı çok çabuk tahriş olabilir.

Ölü derilerden arınmak için nohut unu maskesi kullanmak son derece etkili olmaktadır. Bu sayede cilt kısa süre içinde istenilen görünüme kavuşmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.