Vipbakim

Para Vermeden Mutfaktaki Malzemeleriniz İle Yapılan Etkili Ev Yapımı Peeling Tarifleri

Para Vermeden Mutfaktaki Malzemeleriniz İle Yapılan Etkili Ev Yapımı Peeling Tarifleri

Cildimizin temizliği için peeling uygularız. Genellikle kozmetik ürünler bu işlem için kullanılmaktadır. Fakat bu ürünlere para vermeden mutfaktaki malzemeleriniz ile evde peeling ile yüz temizliği yapabilirsiniz. Üç günde bir yapacağınız peeling uygulaması ile cildiniz canlanacak, ölü deriden arınacaktır. Bu sayede yüzünüzde kan dolaşımı artacak ve cildiniz daha genç kalacaktır. Hepimiz gün içerisinde Türk kahvesi içeriz. Peki bu telveyle peeling yapabileceğinizi biliyor musunuz? Evet kahve telvesi ile cildinizi ovun ve ılık su ile uygulayın. Kahve telvesi tanecikli yapıya sahip olduğu için cildinizi derinlemesine temizleyecektir.

evde-peeling

Bir diğer evde peeling ile yüz temizliği tarifi ise, yoğurt ve toz şeker karışımı ile yapılır. Bir yemek kaşığı yoğurdun içine iki yemek kaşığı toz şeker dökün. Şekerler erimeden cildinizi ovun ve bekletin. Ardından ılık su ile yıkayın. Yoğurt cildinizi tazeleyecek, şeker tanecikleri ölü deriyi alacaktır. Bu uygulamadan sonra bal kürü yapın. Balı cildinize ince tabaka halinde sürün 10 dakika bekleyip yıkayın.

kahve-telvesi-peeling

Bunun dışında evde peeling ile yüz temizliğini, limon ve maden suyu ile yapabilirsiniz. Maden suyu ile bir limonu dörde bölüp tencere içinde kaynatın. Ardından limonları ezin. Sonra cildinize uygulayın dekolte bölgesine de bu karışımı sürün ve 15 dakika bekleyin. Ilık su ile yıkayın. Bu kür cildinizi arındıracak ve gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.