Vipbakim

Parlak Bir Cilt İçin Çok Etkili Maske Tarifleri

Parlak Bir Cilt İçin Çok Etkili Maske Tarifleri

Bir cildin parlak olması, aynı zamanda o cildin sağlıklı olduğu anlamına gelir. Yorgun ve hastalık dolu bir yüz ne kadar solgun duruyorsa, bakımlı olan ve dengeli beslenen bir ciltte o kadar parlaklığa sahip olur. Peki, parlak bir cilt için ne yapılmalı?

Parlak Cilde Nasıl Sahip Olunur?: Öneriler

1-) Parlak ve güzel bir cilde sahip olmanın birçok yolu vardır. Bunun için kişinin birçok şeyden vazgeçip fedakarlık etmesi gerekiyor. Özellikle sigara ve kahve tüketen bireylerin ciltlerinde birçok problem meydana gelebiliyor. Bunun dışında vitamin ve mineral açısından eksik beslenme, hava kirliliği olan ortamlarda fazla kalma, yetersiz su içme, alkol kullanımı gibi davranışlar da cildin parlaklığının azalmasına yol açabiliyor. İçilen su miktarının arttırılması ve  içinde vitamin ve mineral bulunan yiyeceklerin tüketilmesi gerekir.

2-) Cildin parlaklığını uzun süre koruyabilmesi için, ciltteki ölü derilerin ciltten uzaklaştırılması gerekir. Bunun için piyasada yer alan etkili yüz yıkama jellerinden kullanabilirsiniz. Peeling yüz yıkama jel ve losyonları, cildi nemlendirerek, cilde mükemmel bir bakım sunuyor.

parlak-bir-cilt-icin-ne-yapilmali

Parlak Bir Cilt İçin Muz ve Bal Maskesi

Cilt parlaklığı için doğal maskeler kullanmak isteyenler, bir adet büyük boy muz ve bir yemek kaşığı balı karıştırarak bir maske elde edebilirler. Ezilmiş muz ve bal ile yapılan maske, cildin parlaklığını sağlaması yanı sıra cilde muhteşem bir yumuşaklıkta vermektedir.

Parlak Ciltler İçin Salatalık Suyu ve Üzüm

Meyvelerin içerisinde yer alan antioksidanlar, cilde vitamin desteği sağlamaktadır. Üzüm de, cilde vitamin desteği veren meyveler arasında yer alıyor. Yaklaşık altı adet üzümü iki parçaya ayırıp yüzünüzde birkaç dakika bekleterek cildinizin parlaklık kazanmasını sağlayabilirsiniz.

İçerisinde yüzde doksan su bulunduran salatalık da, parlak ciltler için yapılacak karışımlar ile size faydalı olacaktır. Aynı miktarlarda gliserin ve gül suyu koyacağınız salatalık suyunu cildiniz üzerinde uygulayın. Bu karışım hem yaz döneminde cildinizin daha sağlıklı kalmasını sağlayacak hem de cildinize parlaklık kazandıracak.

Parlak Cilt ve Lekeler İçin Yoğurt ve Limon Maskesi

Birkaç damla limon suyu ile bir dolu yemek kaşığı yoğurdu iyice karıştırın. Ardından yüzünüzü güvendiğiniz bir yüz temizleyici ile temizleyin. Göz altlarınız hariç,  temizlediğiniz yüzünüze karışımı uygulayın. Maskeyi yaklaşık yirmi dakika yüzünüzde bekletin. Son olarak dakikanız dolunca yüzünüzü nemlendirici yardımı ile ılık suyla yıkayın. Bu uygulama ile hem lekelerinizden kurtulacak hem de cildinizin parlaklığını koruyacaksınız.

parlak-bir-cilt-icin-neler-yapilmali

Parlayan Cilt İçin Zeytinyağı ve Karbonat Maskesi

                Zeytinyağı cilt lekelerini arındırırken, cildin parlak olmasına da fayda sağlar. Bir çay kaşığı zeytin yağı içerisine yarım çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı da kabartma tozu ekleyin. Çok ince bir macun kıvamı elde edene kadar karışımı karıştırın. Temiz cilt üzerine maskeyi uygulayın. Dairesel hareketler ile karışımız yüzünüze yavaşça uygulayın. Uygulama sonrasında temizlediğiniz yüzünüze nemlendirici kullanabilirsiniz.

Yüz Parlatıcı Yumurta ve Bal Maskesi

Cilt parlatmak için ne yapmalı? Sorusuna verilecek en iyi yanıtlardan bir tanesi de yumurta ve bal ile yapılacak olan maske olmaktadır. Bir adet yumurta akı, iki tatlı kaşığı bal ve dört damla taze limon suyunu bir kasede iyice çırpın. Masaj yardımı ile cildinize maskeyi uygulayın. Yaklaşık yarım saat boyunca cildinizde maskeyi dinlendirin. Daha sonra yüzünüzü yıkayarak nemlendiricinizi kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.