Vipbakim

Pirinç Unu ile Hazırlanan Bakım Maskesi Tarifleri

Pirinç Unu ile Hazırlanan Bakım Maskesi Tarifleri

Daha çok tatlılarda kullandığımız pirinç ununun hiç bilinmeyen faydaları vardır. Pahalı ve kalitesiz cilt bakım kremlerine para vermekten bıktıysanız pirinç unu ile bu sorununuz ortadan kalkacak. Pirinç unu cilt üzerinde oldukça büyük etkilere sahiptir. Elbette pirinç unu tek başına yeterli değildir bunun için ek malzemeler ile birlikte çok faydalı bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz.

Pirinç unu Asya ülkelerinde üretilen bir üründür. Asya ülkelerinde pirinç unu yalnızca besin olarak tüketilmez. Çok sıcak bir iklime sahip olan Asya ülkelerinde insanların en büyük sorunlarından birisi güneş lekeleridir. Bu ülkelerde insanlar güneş lekesi sorununa çözüm olsun diye doğal bir yöntem olan pirinç unu maskesi kullanmayı tercih etmektedir. Yıllardır gelenek haline gelen bu yöntem artık ülkemizde de kullanılan bir yöntemdir. Pirinç unu ile hazırlanan bakım maskesi tariflerine yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Cilt Beyazlatıcı Pirinç Unu Maskesi

Cilt beyazlatma üzerinde etkisi gözle görülür olan pirinç unu maskesi çok kolay hazırlanan bir maskedir. Bu maskeyi hazırlayabilmeniz için 2 yemek kaşığı pirinç unu, 1 yemek kaşığı süt tozu, su ve 3 çay kaçığı zeytin yağı gereklidir. Maske tarifi için bu malzemelerin hepsini aynı kabın içine boşaltın ve maske haline kadar karıştırın. Sonrasında maskeyi parmak uçlarınız yardımı ile boyun, dekolte ve yüz bölgenize sürün. Maskeyi özellikle leke olan yerlere hafifçe masaj yapar biçimde sürün. Sonrasında 20 dakika kadar kurumasını bekleyin ve su ile iyice durulayın. Maskeyi bu şekilde  haftada 3 kere tekrarlayın. Kısa süre içinde etkisini göreceksiniz.

Yumuşak Bir Cilt İçin Pirinç Unu Maskesi

Daha yumuşak bir cilde sahip olmak için pirinç unu maskesi kullanabilirsiniz. Bu maskeyi hazırlamak için 2 çay kaşığı pirinç unu ve 2 çay kaşığı bal gerekmektedir. Maske hazırlanışı için bu iki ürünü alın ve kabın içinde karıştırın. Krem haline kadar karıştırmaya devam edin. Sonrasında hazır hale gelen bu maskeyi ellerinizle yavaş biçimde yüzünüzünün tamamına sürün. 20 dakika bekleyen maskeyi önce ılık su ile sonra da bir kez soğuk su ile yıkayın. Bu şekilde gözenekleriniz hızla açılacaktır. Hazırlanan bu maskeyi haftada bir kere kullanmanız yeterli olacaktır. Sivilceler de kısa süre içinde yok olacaktır.

Pirinç Unu Maskesi ile Peeling Etkisi

Cildinizde peeling etkisi yaratacak pirinç unu maskesi için 2 çay kaşığı esmer şeker, 2 çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı pirin unu gereklidir. Bu malzemelerin tamamı bir kabın içinde iyice karıştılmalı ve maske haline getirilmelidir. Sonrasında bu maske parmak uçları ile yavaşça yüze sürülmeli ve 20 dakika bekletilmelidir. Bekleme sonrasında yüzünüzü ılık su ile durulayabilirsiniz. Pirinç unu ile hazırlanan bakım maskesi tariflerini bu şekilde kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.