Vipbakim

Pirinçle Muhteşem Yüz Beyazlatma Maskesi

Pirinçle Muhteşem Yüz Beyazlatma Maskesi

Pirinç cilt için çok faydalı bir besin olduğundan dolayı birçok kişi cilt beyazlatmak için pirinç kullanmaktadır. Cilt beyazlatmak için tıbbi pek çok yöntem olsa da insanlar genellikle tercihlerini doğal yöntemlerden yana kullanmaktadır. Bu sayede ortaya çıkabilecek yan etkiler yok edilerek daha sağlıklı çözümler elde edilmektedir.

Cilt beyazlatmak için pirinç cilde maske şeklinde uygulanmaktadır. Bunun amaçla pirinç unu ya da pirinç unu kullanılmaktadır. Burada önemli olan nokta kullanılacak olan malzemenin miktarıdır. Gerek pirinç maskesi gerekse diğer maskeler için hazırlama kısmında ölçüye uygun davranmak önem taşır.

Pek çok kadın cilt bakımına önem vermekte ve bunun için çeşitli doğal maskeler kullanmaktadır. Bu maskelerin içerisinde pirinç maskesi sıklıkla tercih edilir. İçerisinde bulunan değerler sayesinde pirinç cildi beslemekle kalmayarak cilt rengini açmak için de etkilidir.

Pirinç Maskesi İle Cilt Beyazlatma

Cilt beyazlatmak için pirinç maskesi yaparken hangi cilt tipine uygulanacağına dikkat edilmelidir. Buna göre yağlı ciltler, kuru ciltler ve karma ciltler için uygulanacak maskeler birbirinden farklı olmaktadır.

Yağlı ciltleri beyazlatmak için pirinç maskesi yaparken dört çay kaşığı pirinç unu yarım çay bardağı su ile karıştırılır. İki malzemenin birbiriyle iyice karışmasını ve krem haline gelmesini sağlamak amacıyla çırpılır. Elde edilen krem daha sonra temiz cilde eşit miktarda tamamen sürülür. Sürüldükten sonra yaklaşık beş dakika boyunca yüzde bekletilen maske daha sonra ılık su ile yıkanır.

Cilt Beyazlatmak İçin Pirinç

Cilt beyazlatmak için pirinç son derece faydalıdır. Yapılan araştırmalara göre geçmiş dönemlerde Asyalı kadınlar tarafından da pirinç cilt rengini açmak için kullanılırdı. Dolayısıyla pirinçten hem yenilerek hem de maske şeklinde kullanılarak fayda sağlanmaktadır.

Cilt rengini açmak için önemli olan nokta pirincin cilde düzenli olarak uygulanmasıdır. Düzensiz kullanımlarda istenilen sonucu elde etmek pek mümkün olmamaktadır. Tavsiye edilen düzende kullanıldığı takdirde pirinç suyu ya da pirinç maskesi cildi temizleyerek cilt renginin bir ya da iki ton açılmasına yardımcı olmaktadır. Kuru ve hassas cilde sahip olanların cilt için pirinç maskesi kullanmadan önce maskenin kendilerine uygun olup olmadığını kontrol etmeleri önerilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.