Vipbakim

Porselen Gibi Bir Cilt İçin Çilek Maskesi Tarifi

Porselen Gibi Bir Cilt İçin Çilek Maskesi Tarifi

Güzellik ve cilt bakımı konusunda en çok kullanılan meyvelerden biriside çilektir. Çilek maskesi ile birçok konuda cildimize muhteşem etki ve güzellikler sunabiliriz. Bunun için ise son derece hızlı ve kolay bir şekilde evde kendi hazırlayabileceğimiz özellikte ki maskelerden yardım alabiliriz. Çilek maskeleri ile cildinizi besleyerek son derece güzel ve alımlı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Çilek maskeleri birçok vücut tipi için ayrı ayrı hazırlanıp farklı etkiler sunabilir. Bunun için hazırlayacağınız çilek maskelerinin ne etki gösterdiğini bilmeniz gerekmektedir. Size hazırladığımız bu yazı ile farklı cilt tipleri için son derece hoş kokulu maskeler hazırlayabileceğiniz çilek maskelerinin tariflerini sunuyoruz.

Güneş Lekeleri İçin Çilek Maskesi

Güneş lekelerinin yok edilmesi için son derece etkili bir şekilde çilek maskesi hazırlanabilir. Bunun için 2 olgun çileği ezin ve bu çileğin üzerine 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı kepek unu, 1 çay kaşığı bal ekleyin. İyice karıştırdığınız bu malzemeleri lekelerin üzerine uygulayın ve 20 dakika sonra yıkayın. Daha sonrasında cildinize buz dolaştırarak günlük kreminizi sürün. Bu işlemi haftada iki kez uygulayın ve farkı görün.

Siyah Noktalar İçin Çilek Maskesi

Siyah noktalar için hazırlanan çilek maskesi ile bu konudaki şikayetlerinizden de derhal kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken 1 tatlı kaşığı bal, yarım tatlı kaşığı limon suyu ve 2 – 3 adet ezilip püre haline getirilen çilek karışımı ile bir maske hazırlamak. Bütün malzemeleri iyice karıştırarak yüzünüze masaj yaparak 5 dakika boyunca uygulayın. Ardından su ile yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayın ve etkisini görün.

Sivilceler İçin Çilek Maskesi

En istenmeyen cilt sorunlarından biriside sivilcelerdir. Sivilcelerinizden kolayca kurtulmanın yollarından birisi ise çilek maskesidir. Bunun için 5 – 6 adet çileği blendırdan geçirin. Püre haline getirdiğiniz çileği 1 tatlı kaşığı yoğurt ile karıştırın ve tüm yüzünüze uygulayın. 20 dakika boyunca cildinizde duran bu maskeyi ılık su ile temizleyin. Sivilceler için en hızlı ve kesin çözüm üreten maskelerin başında gelen bu çilek maskesi ile farkı kısa zamanda görün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.