Vipbakim

Pürüzsüz bir cilt için etkili doğal maske tarifleri

Pürüzsüz bir cilt için etkili doğal maske tarifleri

Cildiniz için gerekli olan bakımları yaparak pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Kolaylıkla uygulanan ve cildiniz zararı olmayan aksine son derece yararlı olan doğal maske tarifleri ile güzelleşin.

Cilt Temizleyici Maske

Bir adet limon

Bir kase yoğurt

Bir adet limonu cam bir kaba iyice sıkın. Ardından bir kase yoğurdun içine ekleyin ve güzelce karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı göz çevreniz hariç tüm yüzünüze yayın maske yüzünüzde kurumaya yakın yaklaşık 15 dakika sonra ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada bir defa yaparak uygulayın. Bu maske cildinizi en etkili şekilde temizler yüzünüzdeki siyah noktaları bile söker alır.

evde-maske-yapimi

Cilde Canlılık Veren Maske

Bir adet muz

Bir tatlı kaşığı bal

Bir adet muzu püre kıvamına gelene dek iyice ezin ardından bir tatlı kaşığı balı ekleyip karıştırın. Karışımı yüzünüze, saçınıza, boyun ve göğüs bölgeniz de dahil olmak üzere uygulayabilirsiniz. Bu maske cildinize ve saçlarınıza hem parlaklık hem de canlılık katar. Haftada bir defa uygulamanız yeterlidir.

evde-maske-yapimi-tarifi

Gözenek Temizleyici Maske

Bir adet muz

Yarım kırmızı yumuşak elma

Bir çay kaşığı limon suyu

İki tatlı kaşığı bal

Bir yemek kaşığı yulaf ezmesi

Tüm malzemeleri blendera koyarak püre kıvamı elde edin. Yulaf ezmesini önceden pişirin ve soğutun. Yulaf ezmesini de diğer malzemelerle karıştırın ve beş dakika dolabın alt kısmında bekletin. Yüzünüzü yıkayarak temizleyin ardından sıcak suda bekletilmiş bir bezi sıkın ve cildinize koyarak bir süre bekletin. Bu işlem gözeneklerinizi açarak maskenin daha fazla etkili olmasını sağlar. Ardından maskeyi yüzünüze nazik bir şekilde uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Son olarak gözeneklerin daha çabuk kapanması için yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.