Vipbakim

Renk Açıcı Maske Tarifleri

Renk Açıcı Maske Tarifleri

Ciltlerde meydana gelen renk faklılaşmaları insanlar için oldukça sıkıntılı durum yaratmaktadır. Özellikle dış güzellik konusunda son derece hassa olan bireyler özellikle dirsek ve diz bölgeleri bu renk değişimlerinden oldukça fazla etkilenen 2 bölge konumundadır. Yaz aylarında ise bu bölgedeki renk farlılıkları çok daha fazla belli olmakta ve insanlar tarafından göze batmaktadır. Renk açıcı maske tarifleri ile bu sorun düzenli kullanım sonrası tamamen tarihe karışacaktır.

En çok uygulanan Renk Açma Maskeleri

İlk olarak domatesleri iyice yıkıyoruz ve suyunu elde etmek için iyice çırpıyoruz. Daha sonra domates posasının içine unu ilave ediyoruz. Kıvama gelinceye kadar renk açılması istenilen bölgelerde 5 dakika civarı bekletmekteyiz. Bu karışımı her gün 1 defa yapmamız en iyi sonuç açısından oldukça önemlidir.

Renk açma maskeleri konusunda en çok tercih edilen tariflerden biride;  beyaz kil ve zeytinyağı bir kap içerisinde iyice karıştırılır. Bir yumurtanın akını sarısında ayırarak karışımımızla iyice karıştırılmalıdır. Beyaz katı bir hal alan karışımımızı renk açma işlemi uygulayacağımız alana iyice sürün ve 30 dakika civarı bekleyin. Bu işlem haftada en fazla 3 kere yapılmalıdır. Daha fazla yapılan işlemlerde bölgenin tahrip olma riski olabilmektedir. Ve önlem amaçlı olarak sayı daha az tutulmuştur.

Renk Açıcı Besinler

Renk açıcı maskelerin yanında tek başlarına da renk açma faydası bulunan Renk açıcı besinler bulunmaktadır. Bunlardan ilki limondur renk açılmak istenen bölgeye sürün ve 7 dakika ovun daha sonra 20 dakika bekleyin ve daha sonra bol su ile durulayın.

Diğer bir besin maddemiz yoğurttur bir kaşık yoğurt ile bir kaşık sirke karıştırın ve istenilen bölgeye sürün daha sonra bir süre bekletin ve ılık su ile durulayın. En son uygulanan bölgeye nemlendirici sürmeyi unutmayın.

Karbonat cildi beyazlatmada en etkili ürünlerden bir tanesidir. Ölü deri hücrelerini atar ve yeni doğal ve kendi renginde olan hücrelerin yerleşmesini sağlar. 1 yemek kaşığı süt ve karbonatı karıştırıp renk açılması istenilen bölgeye uygulayın 3 dakika sonra ise bol su ile durulayın. Bu besinlerden başka ayrıca zerdeçal, şeker, nane, aloa vera yağıda renk açmak için sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer almaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.