Vipbakim

Rus Cilt Maskeleri Nelerdir, Nasıl Yapılır?

Rus Cilt Maskeleri Nelerdir, Nasıl Yapılır?

Soğuk bir ülke olan Rusya’da bayanlar ciltlerini sürekli nemli tutmak zorundalar. Bu yüzden ciltlerine normalden daha çok özen gösteren Rus bayanlar cilt bakımlarında sarımsak ve gül yağından fazlaca faydalanıyorlar. Rus kadınlarının güzellik sırları aşağıda yer alan cilt maskelerini uygulamalarında yatıyor.

Rus Güzellik Maskesi Tarifi

  • Badem yağı ( 1 yemek kaşığı )
  • Çinko oksit krem ( 1 yemek kaşığı )
  • Gül yağı ( 1 yemek kaşığı )

Rus güzellik maskesini uygulamadan önce cildinizi demlenmiş yeşil çay ile mutlaka temizleyin. Temizlenmiş cildinize maske malzemelerinin hepsini karıştırın ve masaj yaparak cildinizi sürün. 15 dakika ciltte bekleyen karışımı süre bitiminde soğuk su ile temizleyin.

Haftada 1 kez cildinize uygulayacağınız bu maske cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayacaktır.

Rus Bayanlar Sivilcelere Karşı Sarımsak Yağı Kullanıyorlar

Rus bayanlar ciltlerinde oluşan sivilcelenmeyi önlemek için ciltlerine gün aşırı sarımsak yağı uyguluyorlar. Sarımsak yağı ciltteki anti bakteriyel oluşmasını önlerken akne oluşumunu da azaltıyor.

Rus Kadınların Cilt Nemlendirme Maskesi

  • Taze limon suyu ( 5 damla )
  • Bal ( 1 tatlı kaşığı )

İki malzemeyi verdiğimiz miktarlarda cam kaseye koyun ve tahta kaşık ile karıştırın. Temizlenmiş cildinize uyguladıktan 15 dakika sonra cildinizi soğuk su ile yıkayın. Cildinizi nemlendiren bu maskeyi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Rus Bayanların Güzellik Kürü

  • Patates ( 1 tane )
  • Limon ( 3 – 4 damla )

Patatesi çiğ halde iken dilimleyin ve üzerine limon sıkın. Bu limonlu patates dilimini 10 dakika kadar cildinizde gezdirin ve 10 dakika sonunda cildinizi yıkayın. Haftada 1 kez bu kürü cildinize uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.