Vipbakim

Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır?

Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır?

Güzellik ve cilt bakımı için yüz binlerce insan tarafından birçok farklı yüz maskesi kullanılmaktadır. Bu maskelerden en çok bilineni ise salatalık maskesidir. Bilmeyen insanların bu doğrultuda internette yaptıkları en çok araştırma ise salatalık maskesi nasıl yapılır araştırmasıdır.

Salatalık maskesi güzellik ve cilt bakımı için kullanılan yüz maskelerinin en çok bilineni ve doğal olan bir yöntemdir. İçerdiği vitaminlerle cildi beslediği bilinen salatalık maskesinin bunun yanında cildinize sağlık açısından birçok olumlu katkısıda bulunmaktadır.

Salatalık maskesinin kullanılma amacına göre birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Yüzdeki lekeler için farklı, sivilceler için farklı, kuru cilt için farklı, cildi yenilemek için farklı şekilde salatalık maskeleri hazırlanmaktadır. Yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda birçok salatalık maskesi yapımından size bahsedeceğiz.

Her Cilt İçin Uygun Salatalık Maskesi

Bu maskeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan şey yarım salatalık ve 1 yemek kaşığı yoğurt. Salatalığı soyup rendeleyin ve yoğurt ile karıştırdıktan sonra yüzünüze sürün. 20 dakika beklettikten sonra temiz ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu salatalık maskesi yoğurt içerdiği için aynı zamanda sivilcelerin yok edilmesine de katkı sağlar.

Yüz Lekelerine Karşı Salatalık Maskesi

Salatalık maskesinin anlatacağımız bu çeşidide yüz lekelerine karşı kesin çözüm üretmektedir. Yüz lekelerine karşı salatalık maskesi nasıl yapılır sorunuza yanıt veriyoruz. Bu maske için size lazım olan yarım salatalığı soyarak rendeleyin. Ayrı bir kapta 1 yemek kaşığı süt, 2 tatlı kaşığı esmer şeker ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırın. Bu karışıma hazırladığınız salatalığıda ekledikten sonra yüzünüze sürün. 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Sivilcelere Karşı Salatalık Maskesi

Salatalık maskesinin bir çeşidide sivilcelere karşı hazırlanan maskedir. Sivilcelere karşı salatalık maskesi nasıl yapılır sorunuzuda yanıtlamış oluyoruz. Bu maske için yarım salatalık, bir kaşık yulaf ezmesi ve bir kaşık bal gerekmektedir. Salatalığı soyup, rendeleyin ve püre haline getirin. Yulaf ezmesini toz haline getirin, daha sonra tüm malzemeleri karıştırın ve yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Bu işlemi haftada iki kez tekrarladığınızda faydasını göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.