Vipbakim

Sarkmaları Önleyici Bitkisel Maske Tarifi

Sarkmaları Önleyici Bitkisel Maske Tarifi

Cilt zamana bağlı olarak sarkabilir. Bilhassa orta yaşlardan sonra ciltteki kolajen ve elastin liflerinde gevşeme meydana gelir. Derinin altındaki yağ tabakasındaki hücreler zamanla azalmaya başlar. Bu iki maddenin yanına bir de yer çekimi etkisi de eklendiğinde ciltteki sarkmalar kaçınılmaz hale gelir. Cilt sarkmalarını doğal yollarla önlemek en azından geciktirmek mümkündür. Bitkisel mazlemelerle hazırlanan  bu maskeleri uygulayarak cilt sarkmalarının derecelerini düşürebilir ve oluşumlarını geciktirebilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifi – I

  • Limon suyu (5 adet limondan)
  • Bir şişe kadar gliserin
  • Bir şişe biberiye yağı
  • Kırmızı acı biber (500 gram)

İlk olarak kırmızı biberi bir miktar suda haşlayın. Haşladığınız biberlerin üzerine limon sıkarak biberleri öldürün. Öldürdüğünüz biberlerin içerisine gliserini ve biberiye yağını da ekleyin. Ardından karışımın tamamını robottan geçirerek ezin. Bu maskeyi 3 gün boyunca serin ve karanlık bir yerde bekletin. Hazırlamış olduğunuz maskeyi haftada 1 kere, sarkmaların yoğun olduğu bölgelere uygulayarak 20 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın.

Uygulamadan sonra spor yapmak ve güneşe çıkmak maskenin etkisini arttıracaktır.

Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifi -II

  • Un (2 yemek kaşığı)
  • Bir miktar gül suyu
  • Yoğurt (2 yemek kaşığı)

Un ve yoğurdu bir kasede toplayın ve karıştırın. Bu katı kıvamlı karışımı krem kıvamına getirmek için yavaş yavaş gül suyunu dökün ve karıştırmaya devam edin. Elde ettiğiniz karışımı cildinize sürerek 15 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın. Daha sıkı bir cilt için haftada iki defa cilt sıkılaştırıcı maske tarifini uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.