Vipbakim

Şeftalili Yüz Maskesi

Şeftalili Yüz Maskesi

 Şeftalili yüz maskesinin cildi yumuşatma, nemlendirme ve taze tutma gibi önemli işlevleri vardır. Kendi imkânlarınızla yapabileceğiniz şeftali maskesi, yüzünüzü besleyecek ve cildinizi taze ve genç tutacaktır. Peki, cilt üzerinde oldukça faydalı olan şeftalinin ne gibi etkileri vardır?

Şeftalinin Cilde Üzerindeki Faydaları?

 Şeftalili yüz maskesinin birkaç kullanımdan sonra cildinizi yumuşattığını kolaylıkla fark edeceksiniz. Vitamin yönünden oldukça zengin olan şeftali, cildinizi besler, kırışık görünümünüzü azaltır. Cilt üzerindeki ölü hücreleri yok eder. Düzenli kullanım ile beraber, cilt hücreleriniz yenilenir ve cilt esnekliğiniz de artar. Görüldüğü üzere şeftalinin cilt üzerinde birçok olumlu yönü bulunmaktadır. Hem tüketilerek hem de maske şeklinde uygulanarak şeftalinin faydalarından yararlanabilirsiniz.

Şeftalili Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

 Cildi yumuşatmak için uygulayacağınız şeftali maskesini yapmak oldukça basittir. Evde rahatlıkla bu maskeyi yapabilir ve cildinize uygulayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan 1 adet orta boy olgunlaşmış şeftali ve 2 çay kaşığı yoğurtur. Şeftalinin kabukları soyulur ve iki çay kaşığı ev yoğurduyla mikserde çekilir. Püre kıvamına geldikten sonra, yüzünüze ve boyun kısmınıza dilerseniz ellerinize de uygulayabilirsiniz. Cildinizin her yerine yaydıktan 20-25 dakika sonra ılık suyla cildinizi yıkayabilirsiniz.

Şeftalinin cilt üzerinde oldukça fazla olumlu etkisi olduğundan dolayı, birçok şeftali maskesi de bulunmaktadır. Diğer şeftali maskelerine bakacak olursak;

 

  • Nemlendirici özelliğe sahip şeftali maskesi için; 1 adet orta boy olgun şeftali, 1 adet E vitamini kapsülü ve 1 çay kaşığı zeytinyağı yeterli olacaktır. Şeftalinin kabuğunu soyduktan sonra tüm malzemeleri mikserden geçirin. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze sürün ve 10-15 dakika sonra durulayın. Bu maskenin nemlendirici etkisi oldukça yüksektir. Düzenli aralıklarla uygulayabilirsiniz.

 

  • Cildi sıkılaştırma özelliği olan şeftali maskesi için gerekli olan malzemeler; 1 adet olgun şeftali, 1 tatlı kaşığı ev yoğurdu ve 1 adet yumurta akıdır. Şeftalinin kabuğunu soyduktan sonra tüm malzemeleri mikser yardımıyla ezin. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün ve 10-15 dakika sonra durulayın. Bu maske içerisinde bulunan tüm malzemelerin cildi sıkılaştırıcı etkisi yüz maskeleri üzerinde kanıtlanmıştır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.