Vipbakim

Sigara İçen Kadınlar İçin Bitkisel Cilt Bakımı

Sigara İçen Kadınlar İçin Bitkisel Cilt Bakımı

Hayatımıza bize zarar veren birçok etken ile karşı karşıya kalabiliriz. Bunlar çoğu zaman için fiziksel çoğu zaman için ise; ruhsal durumlar olabiliyor. Ama insanın bile isteye kendine zarar veriyor olması, çok da kabul edilebilir bir şey gibi gözükmüyor maalesef. Bunların en önemlisi sinir ve stres olsa bile, aslında gözden kaçırdığımız bir detayı da göre fırsatı veriyor bizlere, bu da elbette sigara oluyor.

Sigara gerek cildimizi olsun gerek ise de diğer fonksiyonlarımızı olsun çoğu zaman için olumsuz etkiliyor. Hem erkeklerde hem de kadınlar için etkisi aynı olmayabiliyor. Özellikle sigara, kadınların ciltlerine oldukça fazla zarar veriyor ve bu da kimi zaman dönüşü olmaz yollara sokabiliyor bizleri. O halde cilt bakımlarının sigara içen kadınlar üzerinde ki etkisinden bahsedelim. Sigara içen kadınlar için bitkisel cilt bakımı nasıl yapılır, sorusuna cevap verelim.
sigaranin-cilde-zararlari

Sigarayı kimi zaman stres yüzünden kimi zaman için ise arkadaşlık ortamı veya özentilik yüzünden başlarız. Hatta sigara kullanımının sadece iç organlara zarar verdiğini düşünürüz. Halbuki oldukça yanlış bir tutum içerisinde olduğumuzun henüz fakında varmayız çünkü sigara cildimize de oldukça fazla zarar vermektedir. Öyle ki kullandığım cilt ürünlerinden(fondöten, pudra vs.) çok daha fazla zarar verdiğini söyleyebiliriz.

Baktığımız zaman sigaraya evde içtiğimizde; gerek duvarlarda gerek ise de perdeler de sarımsı bir renk bırakır. Bu renk aynı zamanda cildimize de işleyen renkler ile birebir derecesindedir. Aynı zamanda sigara içenlerin ciltleri sarımsı bir tonda ve soluk durmaktadır. Gerek cilt sarkması, ciltte erken yaşlanma veya sararma gerek ise de kırışıklık gibi sonuçlar doğurmaktadır. Bunun önüne geçek için elbette sigarayı bırakmak en sağlıklı yöntemlerden birisi olacaktır ama bırakamıyorsanız da maske ve cilt bakım kürleri uygulayabilirsiniz.
sigara-icen-kadinlar-icin-armut-bakimi

Armut maskesi için tam mevsimi diyebiliriz. Bu maske için kolaylıkla bulabileceğiniz ürünler mevcuttur. Bunlar;

  • 1 çay kaşığı karbonat,
  • 1 adet armut kabuğu,
  • 1 çorba kaşığı yoğurt,
  • 2-3 damla limon suyu,
  • 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı.

Bu malzemeleri güzel bir şekilde karıştırdıktan sonra, karbonatın köpürdüğünü göreceksiniz ve köpüren bu karışımı yüzünüze bir maske olarak uygulayabilirsiniz. Bu maske yaklaşık olarak 10-15 dakika boyunca yüzünüzde durmalıdır. Daha sonra ise soğuk su ile yüzünüzde maskeyi temizlemelisiniz. Bundan sonra ise; haftada bir kez olmak üzere maskeyi düzenli bir şekilde kullanmalısınız. Sonucunu kısa bir süre sonra alacaksınız ama bu sonuca ulaşmanız için yapmanız gereken düzenli bir kullanım gerçekleştirmektir.

Sigara İçen Kadınlar İçin Diğer Çözümler

Sigaradan oluşan lekelerden kurtulmak için en kolay ve en etkili yol armut maskesidir. Ama bunun dışında yapmanız gereken bir maskede avokado maskesi olacaktır. Şöyle ki; yarım limon, olgun yarım bir avokado ve 2 tatlı kaşığı bal ile anında çözüme kavuşabilirsiniz. Yatmadan önce bu maskeyi cildinize uygulayın ve 1 saat bekleyin. Soğuk su ile duruladıktan sonra ciltteki lekeleri ve aynı zamanda kırışıklığı alacaktır.

Su içmek, sigara içenlerin en büyük yardımcılarından bir tanesi olmaktadır. Günde yaklaşık olarak 2,5 litre su içerseniz sigara yüzünden gerçekleşen kuruluk hissinin yok olduğunu göreceksiniz.

Kestane balı sigara üzerinde oldukça etkili bir yöntem olmaktadır. Sadece cilt lekeleri için değil; idrar yolları için ve aynı zamanda da nefesiniz içinde etkili bir yöntemdir. Günde bir kaşık kestane balı yediğiniz zaman, nefesinizin kötü kokmasını engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda da haftada bir kez olmak koşulu ile kestane balını yüzünüze yedirin 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.