Vipbakim

Sıkı ve Parlak Bir Cilt İçin Muz Maskesi Tarifi!

Sıkı ve Parlak Bir Cilt İçin Muz Maskesi Tarifi!

Muz maskesi; özellikle hassas, yorgun ve kuru yapıda olan ciltler için çok besleyici özelliğe sahiptir. Muzun içindeki A,B,C ve E vitaminlerine ek olarak potasyum cilde iyi bir bakım sağlıyor ve bayanların daha da güzelleşmesine imkan sağlıyor.

Muz Maskesi Tarifi

Malzemeler:
1 çorba kaşığı limon suyu
1 tane muz
1 çorba kaşığı kadar organik süzme bal
Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Muzun kabuğunu soyun ve püre kıvamına gelene kadar bir çatal yardımıyla ezin. İçine limon suyu ve süzme balı ekleyin. Hepsini güzelce harmanlayın. Hazırladığınız bu maskeyi, temizlemiş olduğunuz cildinize sürün. Dairesel ve yumuşak hareketlerle, her yerine bulaşmasını sağlayın ve 10-15 dakika kadar bekletin.

Daha uzun zaman cildinizde durmasının anlamı olmayacağı için belirtilmiş olan süre kadar kalması yeterli olacaktır. Cildinize sürmüş olduğunuz maskenin kalın olmasına özen gösterin. Gerekli süre dolunca, ılık su ile güzelce yıkayın ve eğer evinizde varsa gül suyu sürün. Tarifi verilmiş olan bu maskeyi haftada bir uygulamanız yeterli olacaktır.
Muz gerek içindeki vitaminler açısından oldukça zengin olması, gerekse sodyum, potasyum, demir, magnezyum ve fosfor açısından oldukça zengin olması sebebiyle vücudumuz için oldukça faydalıdır. Bu kadar çok faydası olan muz ile yapılan maske tarifleri de şaşırtıcı güzellikte sonuçlara neden olmaktadır. Muzun sahip olduğu tek dezavantajı; yüksek oranda kalori içermesidir. Sebebi ise içindeki şeker miktarıdır.

Muz Maskesinin Faydaları

Bilhassa çocukların severek tükettiği bir meyve olan muz, her yaştan bireyin tüketmesi gereken ve pek çok yararı olan bir meyve çeşididir. Maske şeklinde kullanılan muz, cilt güzelliği açısından; en pahalı kozmetik ürünlerin gösterdiği etkiyi gösterebilmektedir.

Muzun bu kadar etkili olmasının sebebi zengin içeriğidir. Muz içinde bulunan A vitamini, özellikle sivilcelerin bir numaralı düşmanıdır. A vitamini, ciltte sivilce çıkmasını önlemekle kalmayıp, var olan sivilcelerinde en kısa zamanda geçmesini sağlamaktadır. Muz maskesinin içinde yer almakta olan limon, antiseptik özelliği ile cildin temizlenmesini sağlamakla kalmayıp, sivilcelerin oluşmasına ortam hazırlayan tıkanık gözenekleri de açmaktadır. Maske içinde kullanılacak olan balın kalitesi ön plandadır. Bal ne kadar saf olursa o kadar iyi sonuç alınacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.