Vipbakim

Sivilce Giderici Mısır Unu Maskesi Tarifi

Sivilce Giderici Mısır Unu Maskesi Tarifi

Görüntü her durumda bizler için oldukça önemlidir. Her ne kadar yanlış olduğunu biliyor olsak bile; bir kitap alırken dahi, kitabın kapağına bakarak alırız ve bu durumda da görüntünün ne denli önemli olduğunu görmekteyiz. Bu bakımdan dolayı kadınlar da görünüşlerine çok önem verirler. Kıyafetlerine, ciltlerine ve aynı zamanda kokularına önem vermekten geri durmazlar. Karşımızda böyle bir durum varken; cildimizde oluşan sivilceler de mecburen, gözümüze batıyor. Sivilce giderici mısır unu maskesi sayesinde, onlarında üstesinden gelebileceğiz.

Mısır Unu Maskesinin Faydaları

Cildin yaşlanmasından tutun da cildi temizlemeye kadar birçok önemli etkisi vardır. Güzellik merkezlerinde olsun ve aynı zamanda çeşitli maskeler de olsun, sıkça kullanılan mısır unu maskesi; cildi ne kadar iyi geliyorsa aynı zamanda saçlarımıza da o kadar iyi gelmektedir. Cildin pürüzsüzleşmesini sağlamaktadır ve siyah nokta / sivilce gibi lekeleri de gidermektedir.

Sivilce Giderici Maske

1 kaşık nemlendirici, 1 kaşık mısır unu, 1 kaşık kil ve az miktar su sayesinde bu maskeyi oluşturacaksınız. Hafta boyunca bu maskeyi 2 kere uygulayabilirsiniz. 10 dakika bekleterek, daha sonrasında ılık su ile temizlemeniz gerekecektir. Maskeyi yapmak için bir kase içerisine tüm malzemeleri ekleyin ve karıştırın. Maske kıvamını aldığı zaman ise yüzünüze sürerek bekleyin ve anlattığımız üzere yüzünüzü temizleyin.

Sivilce İzlerini Giderici Maske

1 çay kaşığı limon suyu, 2 kaşık mısır unu ve 2 kaşık yoğurt ile sivilce izlerinden anında kurtulabilirsiniz. Hafta da 2 kez kullanacağınız bu maske sayesinde; en kolay şekilde sivilce izlerinden kurtulabilir ve çok daha doğal bir görüntüye kavuşabilirsiniz. 20 dakika maskeyi cildinizde beklettikten sonra, ılık su ile durulayabilirsiniz.

Yoğurt, Karbonat ve Mısır Unu Maskesi

1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı mısır unu ve 1 yemek kaşığı yoğurt ile mısır unu ile karışmış olan maskeyi yapabilirsiniz. Bir kase içerisinde tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra, daha önceden ıslatmış olduğunuz cildinize uygulayabilirsiniz. 5 dakika gibi bir bekleme süresinden sonra ise; maskeyi cildinizden soyarak çıkartabilirsiniz. Bundan sonra ise cildinizi tekrar yıkamalı ve faydasını bir süre sonra görebilirsiniz. Bu sayede cildiniz pamuksu bir görüntüye ulaşacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.