Vipbakim

Sivilce Lekeleri İçin Çok Etkili Yoğurt Ve Karbonat Maskesi

Sivilce Lekeleri İçin Çok Etkili Yoğurt Ve Karbonat Maskesi

Pek çok kişide görülen ve genellik ergenlik döneminden kalan sivilce lekeleri için maske uygulamaları ile leke, siyah nokta, güneş lekeleri ve renk farklılıklarından kurtulmak aslında mümkündür. Pek çoğumuzun denediği ancak sonuç alamadığı yöntemlerin aksine önereceğimiz yöntemle düzenli uygulama ile başarılı sonuçlar almanız mümkündür.

Bildiğiniz üzere karbonatın renk açıcı özelliği, ciltteki siyah noktaların temizlenmesinde, renk farklılıklarının ve cilt lekelerinin kaybolmasın, güneş ve çil lekeleri ile sivilce lekeleri için etkili olarak kullanılmaktadır. Sizde yüzdeki lekeler için doğal çözümler arıyorsanız ve sivilce izleri nasıl geçer diye merak ediyorsanız yoğurt ve karbonat maskesini uygulayabilirsiniz.

Yoğurt ve Karbonat Maskesinin Etkileri Nelerdir?

Yoğurt ve karbonat maskesi hassas ciltler ve kuru ciltler dışında kalan diğer cilt tipleri için uygundur. Eğer cildiniz kuru ve hassas bir yapıda ise bu maskeyi cildinizin küçük bir bölgesine sürerek vereceği tepkiyi önceden ölçerek gözlemleyebilirsiniz. Cildiniz maskeye alerjik bir tepki verirse bu şekilde kolayca anlayabilirsiniz. Cildinde iltihaplı sivilce, yara, uçuk vb. sorun olan kişiler bu maskeyi kesinlikle uygulamamalıdır.

  • Yoğurt ve karbonat maskesi cilt üzerinde doğal peeling etkisine sahiptir.
  • Cildinizde bulunan ölü hücrelerin temizlenmesinde ve cildinizin canlılık kazanmasında yardımcı olur.
  • Cilt üzerinde bulunan lekeleri hafifleterek cilt görünümünü yeniler.
  • Cildinizdeki siyah noktaların temizlenmesinde etkilidir.

Yoğurt ve Karbonat Maskesi Hangi Sıklıkta Yapılmalıdır?

  • Yoğurt ve karbona maskesini en fazla haftada bir kez uygulamalısınız. Daha fazla uygulamalarda ciltte tahrişe sebebiyet verebilir.

Yoğurt ve Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır?

İlk olarak uygun bir cam kaseye bir tatlı kaşığı yoğurt ile normalden biraz daha az dolulukta bir çay kaşığı karbonatı ekleyerek iyice karıştırınız. Karıştırma esnasında yoğurt ve karbonat kabararak krem şanti kıvamına gelecektir. Kabarmalar hafifledikten sonra 2 dakika kadar karışımı dinlenmeye bırakın ve bu arada cildinizi ılık suyla iyice yıkayın. Sonrasında göz çevresi ve dudak çevresine temas etmeyecek şekilde maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz.

Uygulama sonrası maskeyi kuru ve hassas ciltler maksimum 3 dakika kadar bekletmeli; normal ve karma ciltler ise 10-15 dakika kadar bekletmelidir. Eğer maske kurumamış ise birkaç dakika daha beklemenizde sakınca yoktur. Sonrasın maskeyi yavaşça soyarak cildinizden temizleyin. Siyah nokta ve ölü hücrelerin soyma esnasında temizlendiğini fark edeceksiniz.

Son olarak yüzünüzü tekrar ılık suyla yıkayıp 2 dakika bekledikten sonra tekrar normal soğuk suyla cildinizi yıkamalısınız. Soğuk su ile cildinizi yıkadığınızda gözenekleriniz sıkılaşır ve cildinizin daha genç görünmesini sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.