Vipbakim

Sivilce lekelerine evde doğal ve bitkisel çözüm önerileri

Sivilce lekelerine evde doğal ve bitkisel çözüm önerileri

Sivilce lekeleri genellikle ergenlik döneminde sivilcelerle oynamaya bağlı olarak kalıcılık kazanan ve özellikle yüz bölgesinde rahatsız edici bir görünüme yol açan bir durumdur. Sivilce lekelerine iyi gelen besinler ve bu lekelerin geçmesinde etkili olan doğal yöntemleri bu yazımızda sizler için bir araya getirdik.

Sivilce İzleri için Elma Sirkesi

Pek çoğumuzun evinde bulunan ve kolaylıkla evde uygulanabilen bu maske ile sivilce izlerinde ciddi oranda azalma gözlemleyebilirsiniz. Cildimizin ihtiyacı olan vitaminleri bünyesinde barındıran elma sirkesi bu özelliğiyle cilt bakım maskeleri içerisinde en çok tercih edilen doğal ürünlerdendir.

İlk olarak elma sirkesini bir çay tabağına 1.5 yemek kaşığı olacak kadar ekleyelim ve her gün bir pamuk veya ucu pamuklu kalın kulak çöpü yardımıyla cildimize uygulayalım.

Uygulama sonrası parmak uçlarımızla cildimize masaj yaparak 5 dakika kadar bekleyelim. Elma sirkesi maskesi sivilcelerin oluşturduğu boşlukları doldurarak buralarda meydana gelen lekelerin iyileşmesinde etkili olacaktır. Bu maskeyi düzenli olarak hafta 3-4 kez uygulayabilirsiniz.

Sivilce İzleri için Toz Şeker

Doğal peeling arayanlar için toz şeker maskesi, cilt maskeleri içinde en pratik ve uygulaması kolay olanıdır. Toz şeker, cilde uygulandığında peeling etkisi ile cildinizin rahatlamasına ve ölü hücrelerden arınmasına yardımcı olur.

Yapmanız gereken, her akşam sıcak su buharında nemlendirilmiş toz şekeri cildinizi yıkadıktan sonra nemli bir şekilde uygulamaktır. Uygularken parmak uçlarınızla aynı zamanda cildinize masaj yapmanız gözeneklerinize işlemesine de yardımcı olacaktır.

Sivilce İzleri için Bal

Özellikle kuru ciltler için tavsiye ettiğimiz ve sivilce lekelerinin onarımında etkili olan bal maskesi cildin kaybettiği nem ve sıvı belli bir oranda cilde geri kazandırır. 1 yemek kaşığı kadar doğal süzme balı çay tabağı içerisine koyarak su buharı üzerinde 2 dakika kadar bekleyin ve balın hafif akışkan ve kolay sürülebilir hale geldiğinden emin olun. Sonrasında dilerseniz elinizle dilerseniz tahta çubuk yardımıyla 5 dakika önceden ılık suyla yıkadığınız nemli cildinize uygulama yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.