Vipbakim

Sivilceler Akneler İçin Çok Etkili Maya Maskesi Tarifi

Sivilceler Akneler İçin Çok Etkili Maya Maskesi Tarifi

Her kadın, cildinin pürüzsüz bir şekilde görünmesini ister. Kuru cilt, normal cilt, yağlı cilt olmak üzere çeşitli cilt tipleri vardır. Yağlı ciltlere sahip kadınların en çok şikâyet ettiği konulardan birisi de sivilcelerdir. Ergenlik döneminde genç kızlarda daha fazla görülen sivilceler, ilerleyen yaşlarda da cildin yapısına bağlı olarak, yiyeceklerden ya da stresten tekrar oluşabilmektedir.

Sivilce oluşumunu engellemek için cilt temizleyici ürünler, maskeler, tonikler cildinizin düzelmesine hiçbir şekilde yardımcı olmuyorsa doğal olarak evde hazırlayacağınız maskeler de mevcuttur. Evde hazırlayabileceğiniz yüz maskeleri arasında en etkili olanlarından biri maya maskesidir.

Maya Maskesi 

Sivilcelere kesin bir çözüm sunan maya maskesinin nasıl yapılacağını ve ne gibi yararları olduğunu size anlatmaya başlayalım isterseniz.

Gerekli Malzemeler:

  • Yaş Maya (1 yemek kaşığı)
  • Süt (1 yemek kaşığı)

Hazırlanışı ve Uygulanışı: 1 yemek kaşığı yaş maya ve 1 yemek kaşığı sütü güzelce karıştırın. Maya sütün içinde kaybolup rengini ve kıvamını süte verene kadar karıştırın. Daha sonra oluşan karışımı cildinize küçük adımlarla masaj yaparak yedirin. Göz çevresine her zaman olduğu gibi maskeyi değdirmemeye özen gösterelim. Çünkü göz çevresi vücudun en hassas yerlerinden biridir.

Göz çevresi dışında, yüzün T bölgesini, yanakları bu maya maskesiyle donatın. Ardından 20 dakika kadar yüzünüzde kuruyuncaya kadar bekleyin. Maske tamamen kuruyunca yüzümüze hafifçe tencerede ısınan suyla buhar yapalım. Maske hafif nemlendikten sonra kalıp kalıp çıkarmanız için kolaylaşacaktır. Parça parça soyarak maskeyi yüzünüzden temizleyebilirsiniz. Maskeyi tamamen çıkardıktan sonra yüzünüzü doğal sünger yardımıyla ılık suyla birlikte yavaşça temizleyin ve nemlendirin.

Maya maskesi yüzünüzün yağ dengesinin korunmasına katkı sağlayacak, cilt lekelerinizin ve sivilcelerinizin aknelerinizin yok olmasını sağlayacaktır. Haftada 2 kere maya maskeyi uyguladığınız zaman, ilerleyen zamanlarda cildinizin artık çok yağlanmadığını, sivilcelerin aknelerin kaybolduğunu ve cilt lekelerinin de azaldığını gözle görülür şekilde fark edeceksiniz.

Her kadının evinde bulunan malzemelerle hem doğal hem de pratik bir maskeyle, sivilcelere aknelere hoşça kal deme vakti geldi artık. Maya maskesi hem sivilcelere aknelere iyi gelirken hem de cilt bakımınız için çok etkili olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Ayşe dedi ki:

    Yaş maya yerine kuru(toz) maya kullanabilir miyiz?

    1. vipbakim dedi ki:

      Ayşe hanım merhaba, kuru mayada kullanabilirsiniz. Fakat tarifte belirtilen ölçünün yarısı kadar.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.