Vipbakim

Sivilcelerden Ve Bıraktığı İzlerden Kurtaran Limon Maskesi Tarifi

Sivilcelerden Ve Bıraktığı İzlerden Kurtaran Limon Maskesi Tarifi

Çoğumuz için ergenlikle birlikte başlayan kabustur sivilceler. Cilt yapısıyla ilgili olarak kişiden kişiye yoğunluğu değişse de genellikle sabah uyanınca aynada sivilce görmek kimse için hoş değildir. Sivilceli ciltler için limon maskesi tarifi ile çözüm bulabilirsiniz.

Sivilceli-Ciltler-icin-limon-maskesi

Ergenlik sivilceleri daha yoğun ve iz bırakan türde olabilir veya ergenlikten sonraki dönemlerde de strese bağlı olarak, yanlış bakım ürünleri kullanmanın sonucu olarak veya kadınlarda adet dönemine bağlı olarak sivilce çıkabilir. Bazı cilt tipleri ise sivilcelere daha yatkındır. Cilt bakımı yapmak, cildi temiz tutmak, doğru ürün kullanmak sivilcelerle mücadele etmenin ilk kuralıdır ama düzenli olarak evde hazırlayıp kullanacağınız maskeler de işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.Sivilceli ciltler için limon maskesi hem sivilcelerinizden kurtulmanıza yardımcı olur hem de sivilcelerin bıraktığı izleri yok eder.

 

sivilceye-limon-maskesi

Sivilceler için limon maskesinin hazırlanışı ve uygulaması

Sivilceler için limon maskesi hazırlamak oldukça basittir. Bir kabın içinde bir çorba kaşığı limon suyunu iki çorba kaşığı bal ile iyice karıştırıp pişirin. Ilımasını bekleyip temizlediğiniz cildinize iyice sürün, yaklaşık on beş dakika bekleyin ve ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Bu maskeyi on gün boyunca uygularsanız sivilcelerinizi doğal bir yöntemle tedavi etmiş olursunuz ayrıca cildiniz parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Sivilcelerinizden ve bıraktığı izlerden kurtulmak zor değil. Kimyasal içerikli kozmetik ürünler yerine elinizin altında bulunan doğal yöntemlerle sağlıklı bir cildiniz olabilir. Limonun sağlık için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz artık cildiniz için de limon kullanmanın vakti geldi.

Sivilceler için limon maskesi tarifini sadece cildinizde sivilcelerin baş gösterdiği zamanlarda değil, pürüzsüz cildinizi korumak için de kullanabilirsiniz. Sağlıklı cildinizi korumak için on günde bir bu maskeyi kullanmanız sivilceleri daha oluşmadan engeller. Böylelikle cildinizin sağlığını devamlı hale getirmiş olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.