Vipbakim

Siyah Nokta Karşıtı Yüz Temizleyici Tarifleri

Siyah Nokta Karşıtı Yüz Temizleyici Tarifleri

Siyah noktalar birçok insanın mücadele ettiği cilt problemleri arasında yer almaktadır. Bunun için genellikle doğal yöntemler uygulanmaktadır. Çeşitli bitkisel ürünler ile hazırlanan maskeler düzenli olarak uygulandığında etkili sonuçlar elde edilmektedir.

Bilindiği üzere siyah nokta cilt bakımı düzenli olarak yapılmadığında ya da cilt temizliği yetersiz yapıldığında gerçekleşmektedir. Dolayısıyla siyah nokta oluşumunu en aza indirebilmek için öncelikle cildin temiz tutulması, belli aralıklarla cilde uygun temizleyici ürünler ile temizlenmesi gerekmektedir. Bu sayede siyah nokta oluşumu en aza indirilmektedir.

Siyah noktalara karşı piyasada satışa sunulan pek çok kozmetik ürün bulunmaktadır. Ancak bazı insanların cilt türü hassas olduğundan dolayı bu ürünler çok fazla tercih edilmemektedir.

Siyah Noktalar İçin Temizleyici Maskeler

Siyah nokta için yüz temizleyici tarifi incelendiğinde ihtiyaç duyulan malzemeler üç tane badem, iki çorba kaşığı pirinç, bir çay kaşığı süt tozu, su ya da gül suyudur. İlk olarak badem ve pirinç un haline getirilip öğütülür. Daha sonra içerisine süt tozu ilave edilir.

Temizleyiciyi elde etmek için macun kıvamına gelmesi gerekir ve bu amaçla içerisine gül suyu ya da su eklenir. Malzemeler birbiriyle iyice karıştırılarak krem kıvamı elde edilir. Ardından siyah nokta oluşumuna meyilli yüz ve boyun bölgesine dikkatli biçimde masaj yapılarak sürülür. Bir süre beklendikten sonra ılık su ile iyice durulanır ve sonra nemlendirici uygulanır.

Siyah Nokta İçin Yüz Temizleyici Tarifi

Cilt temizliği için zeytinyağı da son derece etkili olan doğal bir malzemedir. Buna göre birkaç damla saf sızma zeytinyağının içerisine birkaç damla lavanta esansı ilave edilir. Elde edilen karışım siyah nokta oluşumunu en aza indirirken cildin ihtiyaç duyduğu nemi de sağlamaktadır. Hazırlanan yağ karışımı pamuk ile birlikte yüze masaj yapılarak sürülür.

İsteğe bağlı olarak karışımın içerisine Hindistan cevizi yağı da ilave edilebilir. Bu sayede elde edilecek sonuç daha olumlu olmaktadır. Gerek Hindistan cevizi gerekse saf zeytinyağı cilt için oldukça faydalı ve besleyicidir.  Bu malzemeler siyah nokta karşıtı yüz temizleyici tarifleri içerisinde ilk sıralarda yer alır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.