Vipbakim

Evde Siyah Nokta Temizleme Bandı Tarifi

Evde Siyah Nokta Temizleme Bandı Tarifi

Siyah nokta temizleme : Evde doğal malzemelerle hazırlayacağınız burun bandı sizi siyah noktalarınız dan arındırır. Kozmetik reyonlarında satılan burun bantlarına boş yere vereceğiniz paralar yerine aşağıda tarifi verilen siyah nokta temizleme bandını hazırlayarak kullanabilirsiniz.

 

Burun bandı dışında maskelerle siyah noktalarınız dan kurtulmak için Siyah Nokta Temizleme Maskeleri konumuza bakabilirsiniz.

 

Siyah Nokta Temizleme Bandı Tarifi

  • Toz jelatin ( 1 tatlı kaşığı )
  • Süt ( 1 tatlı kaşığı )

 

Siyah Nokta Temizleme Bandı Hazırlanışı : Eğer sadece burnunuza burun bandı uygulaması yapacaksanız yukarıda yazdığımız ölçüler yeterli olacaktır ama yüzünüzün diğer bölgelerine mesela alnınıza da uygulamak istiyorsanız ölçüyü 1 çorba kaşığına arttırmanız gerekmektedir. Arttırmada ne kadar jelatin kullanıyorsanız o kadar süt ilave etmeyi unutmayın. Süt elinizin altında o an yok ise su da kullanabilirsiniz. İki malzemeyi birbirine işleyinceye kadar karıştırın. Daha sonra hazırladığınız karışımı mikrodalga fırına atıp 10 dakika kadar ısınmasını bekleyin. Mikrodalga fırına sahip değilseniz biraz sıcak süt ekleyip de yapabilirsiniz.

 

Hazırladığınız karışımın uhu gibi olması hafif yapışkan bir kıvam alması gerekiyor. Süreceğiniz sıcaklığa geldiği zaman hazırladığınız karışımı bir fırça yardımı ile alnınıza ve burnunuza uygulayabilirsiniz. Unutmayın ki karışımı ne kadar ince jelatin gibi sürerseniz etkisi o kadar fazla olur. Kalın sürüldüğünde karışım cilde tam yapışmadığı için çok fazla etkisi sağlanmıyor. Burnunuzda kuruduktan sonra bunu elinizle kontrolüne bakabilirsiniz. Hafifçe karışımı burnunuzdan kaldırın.

 

Sonuç mu? Cildiniz kirden ,fazla yağdan ve siyah noktalardan temizlenmiş olacak. Daha sağlıklı bir cilde kavuşacaksınız.

 

Not: Bu karışımı yani siyah nokta temizleme bandını cildinize uygulamadan önce cildinize buhar banyosu yapmanız. Buhar banyosundan sonra siyah noktalarınız yumuşayacak ve uyguladığınız bandın etkisi daha fazla olacaktır. Örneğin kendim uyguladığımda siyah noktaların yarısından fazlası gitti. Bakalım sizde ne kadar faydalı olacak sonuçları bize yazarsanız memnun oluruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.