Vipbakim

Siyah Noktalar İçin Şekerli Limon Maskesi

Siyah Noktalar İçin Şekerli Limon Maskesi

Siyah noktalar yağlı ve karma ciltler için birer kabustur. Bu kabusun sona ermesi için cilt temizliğinin iyi yapılması son erece önemlidir. Cilt bakımında kullandığınız ürünler size zarar veriyorsa evinizdeki malzemeleri kullanarak yapacağınız bakım maskelerini tercih edebilirsiniz. Bunun için limon ve şeker kullanılarak yapacağınız siyah noktalar için şekerli limon maskesi birçok kişiden tam not aldığından tavsiye edebilirsiniz.

  • 1 limon suyu,
  • Şeker,

Limonun suyunu sıkıp şekerle karıştırın. Yüzünüze nazik hareketlerle sürün. Siyah noktaların olduğu kısma hırpalamadan masaj yaparak sürmeye devam edin. Gün aşırı uygulayın ve cildinizi durulayın.

Siyah Noktalar Geçmezse Ne Yapılmalı?

Birçok kişinin problemi olan siyah noktalar geçmezse bir dermatoloji uzmanına muayene olunması gerekir. Uzmanlar muhtemelen sorununuz için size bir ilaç verecektir. İlaçları düzenli olarak kullanmanız durumunda siyah noktalar ortadan kalkacaktır. Ancak bu sorunun tamamen ortadan kalkmasına neden olmaz. Cilt bakımı süreklilik isteyen ve doğal bir alışkanlık olan uygulamalar arasındadır. Yani her sabah ve akşam rutin olarak yapılmalıdır.

 

Akneli Ciltlerde Temizlik Önemli

Akneli ciltler geç kırışıyor olsa da ciltteki akneler ciddi sorunlara neden olur. Ergenlik döneminde gençlerin özgüvenini olumsuz etkileyen bu durum kabus gibidir. Cildi bebeksi pürüzsüzlüğünü koruyan insanlar ve sivilceli insanlar bu dönemi oldukça farklı geçirir. Akne sorunu olan kişi, akranları tarafından tiksintiyle ve acımasızca küçümsenebilir. Bu durum kişinin elinde olan bir durum değildir. Bu yüzden karşı tarafın hakaretleri ve sözleri dikkate alınmamalıdır.

Kişisel bakımda oldukça önemli olan temizlik ve arındırma sürecinin yaşam boyu sürdürülmesi, gerektiğinde antibiyotik kullanılarak destek alınması gerekir.

Akneli Cilt Nasıl Temizlenir?

  • Kükürtlü sabun, okyanus sabunu, akneli ciltlere özel temizleme ve arındırıcı ürünlerle cilt yıkanır.
  • Cilt için verilen uygun krem sürülür.
  • Güneşe çıkarken güneş koruyucu sürülür ve cildin yaz ve kış ayları farketmeksizin her mevsim güneşten korunması sağlanır.

Sabır ve emek isteyen akneli cilt temizliği uygun biçimde yapıldığında siyah noktalar ve sivilcelerden kurtulmak da mümkün olur. Bu yüzden bakımı ihmal etmemek gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.