Vipbakim

Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Etkili Siyah Nokta Maske Tarifleri

Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Etkili Siyah Nokta Maske Tarifleri

En değerli varlıklarımızdan birisi olan cildimiz, ne yaparsak yapalım, her zaman için çok daha fazlasını hak eder. Elbette bizim yapmamız gereken; cildimizin istediği bakımı sağlamak ve aynı zamanda bu sayede, güzel görünmektir. Yapmamız gereken ve dikkat etmemiz gereken en büyük nokta nedir, elbette cildimizi her zaman temiz tutmak ve gerekli bakım yollarına ulaştırmaktır. Cildimizi sivilcelerden veya siyah noktalardan arındırmak olacaktır. Siyah nokta temizleme nasıl oluyor bir buna bakalım.

Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Doğal bakımlar, her zaman için bu tür sıkıntılar da bizlerin ihtiyacı olan etkenlerdir. Doğal bakım dediğimiz zaman; aktarlardan alınan malzemeler veya doğal ürünleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Bunun yanında kozmetik ürünleri de yardımcı olmakla birlikte, herkes tarafından kullanılmaktadır. Siyah nokta maskeleri hakkında neler yapmanız gerektiğini ve hangi malzemeleri kullanmanız gerektiğini anlatacağız. Eğer siyah noktaların nasıl geçer noktasına dikkat çekmek istiyorsanız; cildinizi her an için temiz tutmaya özen göstermenizi öneririz. Özellikle de makyaj kalıntıları bu bağlamda cildimizi oldukça rahatsız eden etkenlerden birisidir.

Siyah Nokta Maskeleri?

Kil Maskesi

Siyah noktalar için en etkili maskelerden birisi kil maskesidir. Hem oldukça ekonomik olmasıyla beraber, lekeler üzerinde de anında etki yaratabilmektedir. Gül suyu, limon suyu, zeytinyağı ve doğal kil ile bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Tüm malzemelerden birer miktar bir kaba ekleyin ve krem kıvamında ayarlayın. Cildinize sürün ve 15 dakika bekledikten sonra, ılık su ile durulayın.

Yulaf Unlu Maske

1 su bardağı su ile 1 çorba kaşığı yulaf ununu kavurun. 1 tatlı kaşığı badem ununu, karışım hamurlaşınca içerisine dökün. Daha sonrasında hafifçe kavurduktan sonra, cildinizin siyah noktaları yerlerine uygulayın ve 5 dakika bekletip yıkayın. Haftada 1 gün uygulayabilirsiniz.

Yoğurt Maskesi

Cilt maskeleri yapımında en çok kullanılan ürünlerden birisi de; yoğurt maskesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Siyah noktalar genellikle burun çevresinde yoğunluk göstermektedir ve bu maskede burun üzeri için etkilidir. 4 yemek kaşığı yoğurt suyuna, yarım limon sıkın ve burun üzerine sürün, kuruduktan sonra yıkayın.

Yumurta Maskesi

1 yumurtanın akına, yarım limonun suyunu ekleyin ve ocakta 1 dakika ısıtın. Daha sonrasında cildinize uygulayın ve 10 dakika sonra yıkayın. Haftada 1 gün uygulamasınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.