Vipbakim

Siyah Noktalardan Kurtulma Yolları Nelerdir?

Siyah Noktalardan Kurtulma Yolları Nelerdir?

Siyah noktalar çoğu kişinin başına gelen bir sorundur. Siyah nokta oluşmasının birçok farklı sebebi bulunur. Bunlar arasında en çok ölü hücrelerin çoğunluğu siyah nokta oluşumuna neden olmaktadır. Siyah noktalar çirkin bir görünüme neden olduğu için tedavi edilmesi gereklidir. En etkili yöntem ise doğal yöntemlerdir ve uygun fiyata satın alınması da kullanım için teşvik edici bir unsur olarak görülmektedir.

Siyah noktalardan kurtulma yolları nelerdir sorusunu merak ediyorsanız yazımızı okuyarak doğal yöntemleri öğrenebilir ve uygulayabilirsiniz. Doğal yöntemleri kolay bir biçimde temin edeceğiniz için kullanım da artacaktır. Siyah noktalar ve benzeri sorunlarda en etkili ve zararsız yöntem olarak doğal yöntem tercihi yapılmalıdır.

Domates Kullanımı ile Siyah Noktalardan Kurtulun

Domates içinde bol miktarda antiseptik madde bulunur. Bu maddeler cildinizin daha pürüzsüz bir yapıda olmasına olanak tanımakta ve siyah nokta gibi sorunlara iyi gelmektedir. Domates ile kullanım yapmak için bir tane domates kullanımı yapmak yeterli olacaktır. Domatesi alın ve ezin. Suyunu ve kabuklarını da özellikle yüzünüzde siyah nokta olan bölümlere sürün.

Bir süre bekledikten sonra durulama yapabilirsiniz. Siyah noktalardan tamamen kurtulmak için domatesi tüm gece boyunca yüzünüzde maske olarak kullanabilirsiniz. Bu işlemin tamamen etki edebilmesi için haftada iki ya da üç kere kullanım yapılmalıdır. Birkaç ay içinde siyah noktalar ortadan kaybolacaktır.

Limon ile Siyah Noktalarda Etkili Maske Tarifi

Siyah noktalara etki eden doğal ürünlerden birisi de limondur. Limon ile maske hazırlamak için bir tane limon kullanımı yapılmalıdır. Limonun suyunu sıkın ve sonrasında limon suyunun içine bir miktar da su katın. Sonrasında bu karışımı siyah nokta olan bölgelere sürün. Bu işlemin içine bir miktar da tuz ekleyin ve elde edilen karışımı burnunuza ve tüm yüzünüze uygulayın.

Bir süre beklemek yeterli olacaktır. Limon zararlı bir ürün olduğu için karışımı sürdükten sonra güneşe çıkmamanız önemlidir. Sonrasında temiz bir su ile birlikte cildinizi temizleyebilirsiniz. İşlemi haftada 3 kere yapmanız gerekli olan etkiyi sağlayacaktır.

Yumurta ve Bal Karışımı Hazırlayın

Yumurta ve bal kullanımı yaparak siyah noktalarda etkili olan bir maske hazırlayabilirsiniz. Bunun için yumurta ve balı karıştırın. Sonrasında karışımı siyah noktanın yoğun olduğu bölümlere sürün ve 30 dakika bekleyin. Kuruyan maskeyi ılık su ile temizleyebilirsiniz. Maskeyi haftalık olarak kullanmanız önemli bir detay olacaktır.

Şeker ve Bal Maskesi Tarifi

Şeker ve bal kullanarak maske hazırlamak için yeterli miktarda şeker ve balı bir kabın içine alın. Daha sonrasında karışımı cildinize sürün ve 20 dakika bekleyin. Haftada bir kere uygulamanın uygun olduğu karışımı sonrasında  ılık su ile birlikte durulayabilirsiniz. Siyah noktalardan kurtulma yolları nelerdir sorusuna cevap olarak bu yöntemler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.