Vipbakim

Sonu Gelmeyen Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Etkili Maske Tarifleri

Sonu Gelmeyen Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Etkili Maske Tarifleri
Yulaf Ezmesi Maskesi

Yulaf ezmesi, cildin derinlemesine temizlenmesi ve siyah noktaların yok edilmesini sağlayan bir maske olarak bilinmektedir. Bu maske ciltteki pislikleri temizleyip yağlanmayı engeller. Kuru ciltler için tavsiye edilmez.

Yulaf ezmesi maskesi yapımı kolaydır. Yulaflar pişirildikten sonra süzülür geniş bir kapta birkaç dakika ezilir.

Bu karışım cilde sürülüp 15-20 dk. beklenir ve ılık suyla temizlenir. Bu uygulama haftada bir gün tekrarlanır. Bu maskeyi vücuda da uygulayıp şaşırtıcı sonuçlar alabilirsiniz.

Yoğurt ve Limon Suyu Maskesi

Haftada bir gün uygulanacak bu maske de çok iyi sonuç vermektedir.

Bir kase yoğurt ile limon suyunu karıştırın. Bu karışımı, gözlere gelmemesine dikkat ederek yüzünüze masaj ile yayın ve 15-20 dk bekletin. Kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayıp çıkartın.

Limon suyu cildi temizler, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise cildi beslediği gibi nemlendirir ve yağ miktarını dengeler.
Suna Dumankaya‘nın anti-akne köpük temizleyici, içinde bulunan hammelis, kekik, adaçayı, ardıçözü gibi bitkisel aktifler, cildi siyah noktaya karşı korur ve yağ üretimini baskılar. Antibakteriyeldir.

Suna Dumankaya‘nın akne plus kremi siyah nokta ve sivilceyi azaltıp yenilerini engeller.

Siyah nokta tedavisinde düzgün ve düzenli bir bakım ile gözenekler açılıptemiz tutulmalı, yağ oluşumu kontrol altına alınmalı, bu sayede bakteri oluşumu engellenmelidir.
Evde Bakımda Şu Yöntemi de Günlük Bakımınıza Ek Olarak Deneyebilirsiniz

Elma sirkesi siyah nokta ve akne için doğal bir çözüm oluşturabilir. Bakterileri öldürür ve cildin PH’ını dengeler, ciltteki fazlalık yağı emer. Dörtte bir ölçü elma sirkesini suyla karıştırın ve temiz bir pamuğa sürdükten sonra siyah noktalara uygulayıp on dakika üzerinde bırakın.Daha sonra durulayın. Bunu günde 2-3 kere tekrarlayın.

Etiketler:

Yorumlar
  1. aleyna kaygas dedi ki:

    Macunun markası önemli mi?

    1. vipbakim dedi ki:

      Aleyna hanım merhaba, macunun markası önemli değil.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.