Vipbakim

Soyulabilen Siyah Nokta Maskesi

Soyulabilen Siyah Nokta Maskesi

Gerekli Malzemeler:  1 Tatlı kaşığı toz jelatin –  2 Tatlı kaşığı süt

Hazırlanışı:

Isıya dayanıklı bir cam kase içerisinde toz jelatin ve sütü karıştırın. Gittikçe daha koyu kıvamlı bir karışım elde edeceğiniz için süt miktarını göz kararı ayarlamanız çok önemlidir. İyice karıştırdınız malzemeleri mikrodalga fırında jel haline gelinceye kadar ısıtın. eğer mikrodalga fırınınız yoksa bu işlemi benmari usulü de yapabilirsiniz. Hiçbir farkı yok Bu aşamada elde ettiğiniz karışımın içerisinde herhangi bir topaklanma olmaması önemlidir. Soyulabilen siyah nokta maskesi bu haliyle hazırdır ve kullanıma uygundur.

Soyulabilen Siyah Nokta Maskesi Nasıl Kullanılmalıdır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Soyulabilen siyah nokta maskesi jel ve akışkan bir kıvamda ise kullanıma uygundur. Fakat bu duruma gelinceye kadar oldukça fazla ısındığı için mikrodalga fırından çıkarır çıkarmaz cildinize uygularsanız yüzünüzü yakabilirsiniz.

Elbette ki böyle bir şeyle karşılaşmak istemediğimiz için ısı kontrol yaparak uygulamak en doğru hareket olacaktır. Bu yüzden mikrodalga fırından çıkardıktan sonra bir çay kaşığı ile karıştırarak soğumasını hızlandırabilir ve bu şekilde de donmaları önleyebilirsiniz.

Yeteri kadar ılıdıktan sonra maske kendi parmaklarınız ile dilerseniz tüm yüzünüze dilerseniz de yalnızca tek bölgenize (burun, alın veya çene) uygulayarak bekleyebilirsiniz.

Bekleme süresi cildimize uyguladığımız maske kalınlığına göre değişeceği için herhangi bir süre vermek doğru olmaz. Bunun yerine maskenin cildinizde sertleşmesi ve yumuşak hiç bir kısmının kalmaması maskeyi sormanız için uygun zamandır.

Soyulabilen Siyah Nokta Maskesi Nasıl Soyulmalıdır?

Yukarıda verdiğimiz tarifi uygulayarak hazırladığınız ve sonrasında cildinize uyguladığınız soyulabilen siyah nokta maskesi soyulma işlemi sırasında dikkat edilmezse çok fazla bir etkisini göremeyebilirsiniz.

Bunun için maskeyi önce nereden sormaya başlamayı bilmeniz ve soyma işlemini nasıl devam ettirebileciğnizi bilmeniz çok işinize yarayacaktır. Öncelikle soyulabilen siyah nokta maskesi dizinizde kalıp gibi donduysa ve sertleşti ise soyma işlemine başlayabilirsiniz.

Soyma işlemine çenenin ve yanakların alt kısmından başlanarak yavaş hareket edilerek soymalısınız. Maskeyi hızla kaldırmak cildinize zarar verebileceği gibi siyah noktalarında sökülerek alınmasını engeller.

O yüzden yavaş hareket edip ağır ağır maskeyi soymak en etkili sonuca ulaşmanız için şarttır. Özellikle çene burun ve alın kısmında maskeyi diğer bölgelerden daha yavaş soymanız bu kısımlardaki siyah noktaların kökünden kaldırılmasını sağlar. Maskeyi cildinizden tamamen soyduktan sonra cildinizi mutlaka cilt tipinize uygun olan bir tonik ile desteklemeli ve siyah noktaların çıktığı gözeneklerin içini temizlemelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.