Vipbakim

Toz Kil Maskesi Nasıl Yapılır

Toz Kil Maskesi Nasıl Yapılır

Toz kil her türlü cilt yapısına uygundur. Bu tür maskeler ile cildinizin bakımını eksiksiz bir şekilde yapabilirsiniz. Toz kilin cilt için birçok faydası bulunmaktadır.

Kil, cilt içerisinde bulunan kirleri dışarıya çıkartır. Cildin iyileşmesine ve temizlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda cildi gererek kırışıklıkların oluşumunu önler. Hemen hemen bütün kozmetik dükkânlarında bulabilirsiniz.

Toz kil satın alırken çok beyaz veya yeşil olmamasına dikkat edin. Kil konusunda uzmanlar normal ve karma ciltler için beyaz kil, yağlı ciltler için ise yeşil kili önermektedirler. Kili kullanmadan önce cildinizin ufak bir yerinde test yapmanız gerekmektedir. Kiliniz eğer cildinizde pütürlü bir doku oluşturuyorsa kullanabilirsiniz.

Kuru ciltler kil kullanırken içerisine bitkisel yağ ilave etmeleri gerekmektedir. Hazırlayacağınız toz kil maskesi öncesi cildinizi kese ile temizleyin. Böylece ölü hücrelerden kurtulacak, kilin cildinize daha iyi bir şekilde nüfuz etmesini sağlayacaksınız. İşte toz kil maskesi için gerekli olan malzemeler:

*3 çorba kaşığı kadar kil

*2 çorba kaşığı kadar limon yağı

*2 çorba kaşığı kadar lavanta yağı

Toz Kil Maskesinin Hazırlanışı

Bütün malzemeleri cam bir kâse içerisinde tahta kaşık yardımı ile karıştırın. Daha sonra cildinize uygulayınız. 10 ila 20 dakika arasında cildinizde bekledikten sonra kil maskesini ılık su ile durulayın. Ortalama 10 günde bir maskeyi yenilemeniz gerekmektedir.

Kil Maskesinin Yararı

*Egzama ve deri hastalıklarına karşı birebir.

*Vücut temizliği olarak kullanılabilir.

*Hücrelerin oksijen almasını sağlar ve sağlık sorunlarını ortaya kaldırmaya yardımcı olur.

*Sindirim sorunlarını ortadan kaldırır. Kabızlık ve mide bulantılarını ortadan kaldırır.

*Kilin sadece vücuda değil, cilde de sayısız yararı bulunmaktadır.

*Kilin diğer faydasından biri ağız sağlığı açısındadır. Ağız vücudumuzun en narin organlarından biridir. İçerisinde birçok bakteri barındırır. Ağız ve diş sağlığının korunması açısından kil büyük önem taşır.

*Cilde sağlıklı bir görünüm kazandırır.

*Cilt üzerinde meydana gelen akne, sivilce ve siyah noktaları ortadan kaldırır.

*Cildinizin daha nemli ve yumuşak olmasına yardımcı olur.

*Cilt gözeneklerini küçültür. Bu sayede cildinizin artık daha nemli olmasına imkân verir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.