Vipbakim

Türk kahvesi ile doğal peeling nasıl yapılır?

Türk kahvesi ile doğal peeling nasıl yapılır?

Türk kahvesi, peeling olarak kullanıldığında oldukça başarılı sonuçlar veren ve hemen hemen hepimizin evinde bulunan bir doğal peeling malzemesidir. Türk kahvesi peelingini oluşturmak için sadece zeytinyağı ve Türk kahvesi kullanmanız yeterlidir. Türk kahvesi peelingi cildinizi ölü hücrelerden kurtararak, toksin atmasını sağlayan bir yapıya sahiptir.

Türk Kahvesi Peeling Maskesi

Malzemeler

  • ½ yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı kadar kahve telvesi

Hazırlanışı: Kahve telvesini bir kaba koyun ve üzerine zeytinyağını ekleyip homojen bir karışım oluşturana kadar çırpın.

Kullanılışı: Oluşturduğunuz karışımı yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulayın ve 10 dakika kadar beklettikten sonra bol soğuk su ile yüzünüzde maske kalmayana kadar iyice durulayın. Yağlı ve kuru cilde sahip olanlar Türk kahvesi peelingini haftada bir kere; hassas cilt yapısına sahip olanlar haftada iki kere ciltlerine uygulayabilirler.

Pratik bir bilgi olarak içtiğiniz kahvelerin telvelerini bir hafta kadar bir kavanozun içerisinde biriktirip toplu olarak zeytinyağı ile karıştırıp oluşturduğunuz peelingi banyoda cildinize uygulayabilirsiniz. Bunun için bu peelingi yüzünüze ellerinizle, vücudunuza ise bir sünger yardımıyla uygulayarak cildinize masaj yapın.

Türk Kahvesi ve Limon Peeling Maskesi

Karma ve çok yağlı cilt yapısına sahip kişiler, Türk kahvesi ve limonla hazırlayacakları maskeyi ciltlerine uygulayabilirler. Bu peeling, sivilceler için etkili bir tedavi içeren Türk kahvesi peelingi olacaktır.

Malzemeler

  • 3 çay kaşığı kadar limon suyu
  • Kuru, 2 çay kaşığı Türk kahvesi

Hazırlanışı: Kahve ve limon suyunu iyice birbirlerine işleyecek şekilde karıştırarak yumuşak bir kıvam almasını sağlayın. Yeterli yumuşaklığa ulaşmaz ise karışıma birkaç damla daha limon suyu ekleyerek karışımın yumuşak kıvam almasını sağlayın.

Kullanılışı: Bu tarifin içerisinde limon olduğu için peelingi uygulamadan önce göz bölgenizi koruyarak peelingi yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 7 dakika kadar peelingi yüzünüzde beklettikten sonra bol soğuk su ile maskeyi durulayıp cildinizden çıkarın. Bu maskeyi gece yapmanız cildiniz açısından daha sağlıklı olacaktır; çünkü limon suyu güneş ile etkileşime girdiğinde tepkimeye girerek cildinize zarar verebilir.

Türk Kahvesi Peelinginin Faydaları

  • Kolay, doğal ve ekonomik bir peeling yaparsınız.
  • Ölü derinizden kurtulursunuz.
  • Cildinizi yumuşatarak adeta bebeksi bir yumuşaklığa kavuşturur.
  • Türk kahvesi ile peeling yaparak siyah noktalarınızı yok edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.