Vipbakim

Yağ Oluşumunu Önleyen Yumurta Akı Bal Maskesi Nasıl Yapılır?

Yağ Oluşumunu Önleyen Yumurta Akı Bal Maskesi Nasıl Yapılır?

Yumurta akının insan vücudu için faydasını bilmeyen yoktur. Protein deposu olan yumurtanın cilt üzerinde de birçok olumlu etkisi bulunuyor. Cildi temizleyen ve tazelik veren yumurta akı, birçok cilt bakım maskesinde de kullanılıyor. Düzenli olarak yumurta akı kullanılması, cilt gözeneklerini sıkılaştırırken, yağ oluşumunu da önlüyor. Potasyum ve magnezyum açısından zengin bir depo olan yumurta akının yaşlanmaya karşı etkisi de bulunmaktadır. Yani yumurta beyazının ciltte akne ve siyah nokta oluşumunu engelleyici bir etkisi bulunmaktadır.

Cilt bakım maskelerinde kullanılan bal ise; içerisinde bulundurduğu vitamin ve mineraller açısından cilde oldukça fayda sağlayan bir besindir. Kuru cildi nemlendirme özelliğine sahip olan bal, birçok lekeyi tedavi etmekte de oldukça etkili bir besindir. Sağlık açısından faydası saymakla bitmeyen balı, maskelelerinizde de kullanarak cildinizi nemlendirebilir ve canlılık kazandırabilirsiniz.

Yumurta Akı Bal Maskesi Nasıl Yapılır?

 Yumurta akı bal maskesi, yumurta ile balın karışımından oluşan oldukça etkili bir bakım maskesidir.

Yumurta akı bal maskesini yapmak için gerekli olan malzemeler; 1 çay kaşığı bal, 1 yumurta akı ve 1 çay kaşığı limon suyu. ( yüz dışında bir yere sürülecekse doz ikiye katlanabilir)

Hazırlanışı: Yumurta akı, bal ve limon bir kasede karıştırılır. Öncelikle uygulanacak yüz ve boyun gibi bölgelerin öncesinden temizlenmesi gerekir. Daha sonra karışım göz çevresi hariç yüze yayılarak sürülür. 15-20 dakika arasında bekletildikten sonra ılık su ile durulanır.

Yumurta akı bal maskesi; cilt yüzeyindeki bakterileri temizlerken, sivilce oluşumunu da engellemektedir.

Yumurta Akı Bal Peelingi

 Yumurta akı ve bal yardımıyla düzenli aralıklarla peeling uygulamak, oldukça faydalı olacaktır. Bu peeling, ölü cilt hücrelerini yenileyecektir. Ayrıca siyah nokta ve sivilce oluşumunu da engelleyici özelliği bulunmaktadır.

Peeling için gerekli malzemeler; 1 çay kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi ve 1 yumurta akı.

Peeling hazırlanışı: tüm malzemeler bir kapta karıştırılır. Karışım yüze sürülür ve 25-20 dakika sonra durulanır.

Yumurta akı ve bal ile yapacağınız maskeler, cildinizde nemlendirici bir etki yaratacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.