Vipbakim

Yağlı Ciltler İçin Doğal Güzellik Maskeleri

Yağlı Ciltler İçin Doğal Güzellik Maskeleri

Nemlendirici Yüz Maskesi

Malzemeler : 1 tatlı kaşığı süt, – Yumurtanın sarısı

Hazırlanışı: Cam bir kaseye koyduğunuz sütü ve yumurtanın sarısını çatal yardımıyla iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı yüzünüzün her yerine sürün gözler hariç ve üzerini sterile edilmiş temiz bir bezle kapatıp 10 – 15 dakika bekletin. Ardından bu karışımı sade sütle silebilir daha sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Bu uyguladığınız maske nemsiz ve kuruya yakın bir cildiniz varsa bu maske cildinize nem kazandırıyor. İçerisindeki süt gözeneklerinizi sıkılaştırırken yumurtada cildinizi besliyor. Etkili bir nem takviyesi. 5 günde 1 bu maskeyi yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin

Malzemeler: 1 kase yoğurt, – 1 adet limon

Hazırlanışı: Bir limonun suyunu sıkın ve kase de bulunan yoğurdun içine katın. Bu hazırladığınız formülü gözleriniz hariç tüm yüzünüze sürün. Uzanın ve 15 dakika yüzünüzde kurumasını bekleyin. Yüzünüzde maske kuruduysa ılık su ile cildinizi yıkayabilirsiniz. Haftada 1 bu formülü yüzünüze uygulayın.

Yoğurdun içten ve dıştan cilde oldukça faydası vardır. Bu maskemizde bize yararı ise cildi nemlendirir, besler ve yüzünüzde bulunan yağ oranını dengeler. Limon ise bilinen dezenfekte yöntemidir. Siyah noktaların kaybolmasında etkili olan limon aknelerinizin de kurumasını sağlar.

Akne Giderici Doğal Güzellik Maskesi

Malzemeler :2 yemek kaşığı zeytinyağı, – 8 adet karnabahar

Hazırlanışı: Karnabaharı ve zeytinyağını bir kaba koyun ve mikserde ezin. Hazırladığınız karışımı göz çevreniz hariç tüm yüzünüze sivilce olan bölgelere daha kalın şekilde sürün. 10 – 15 dakika bekletip ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Karnabaharın cilde faydası ise sıkı bir cilt temizleyicidir. 4 günde bir bu maskeyi cildinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Kırışıklıklar İçin Kaymak Maskesi

Malzemeler: 1 adet elma, – 3 kaşık kaymak

Hazırlanışı: Elmayı soyun ve 3 kaşık kaymağınızla birlikte blendıra koyun ve karıştırın. Karışımı göz çevreniz dahil tüm yüzünüze masaj yolu ile yedirin. Daha sonra sterile ettiğiniz bir bezle yüzünüzü kapatın ve 5 – 10 dakika bu şekilde bekleyin. Daha sonra maskeyi yüzünüzden silik ılık su ile durulayın. Haftada 2 kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Kaymağın bilinen en faydalı yanı cilde elastikiyet vermesidir. Cildi nemlendirir ve yumuşatır. Kırışıklıklar için kaymak birebirdir. Elma ise cildin diriliğini korur ve vitamin verir.

Yağlı Ciltler İçin Limon Suyu

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı bal, – 1 tatlı kaşığı limon suyu, – 1 tatlı kaşığı süt

Hazırlanışı: Bir cam kaba tüm malzemeleri koyun süt miktarı koyu olmayacak şekilde arttırılabilir ve karıştırın. Hazırladığınız bu formülü tüm yüzünüze gözleriniz hariç yedirin. Boynunuza da dilerseniz sürebilirsiniz. Maskeyi yüzünüzde kuruyuncaya kadar bekletin. Bu maskeyi cildinizden nemli bir bez yardımı ile çıkarın daha sonra ılık su ile yıkayın. 2 haftada bir bu formülü uygulayabilirsiniz.

Yağlanmaya karşı etkili bir formüldür. Cildin yağ salgılamasını önler ve akne sorununu giderir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.