Vipbakim

Yağlı Ciltler İçin Doğal Peeling Tarifleri

Yağlı Ciltler İçin Doğal Peeling Tarifleri

Peeling, ölü olan cildin yerine alttaki sağlıklı ve diri olan cildin getirilmesi için yapılan güzellik ve cilt bakımı uygulamasına verilen isimdir. Peeling yağlı ve kuru ciltlere kolaylıkla uygulanabilir. Yağlı ciltler için doğal peeling araştırması ile insanlar, yağlı ciltler için peeling uygulaması yapmayı amaçlamaktadırlar.

Yağlı ciltler en çok sivilceye meydan hazırlamaktadırlar. Bunun dışında birçok cilt sorunu içinde yağlı ciltler potansiyel tehlike oluşturmaktadırlar. Bu yüzden yağlı cilt sahibi olan insanlar yüz maskelerine ve peelinglere daha çok ihtiyaç duyarlar. Doğal peeling ve yüz maskeleri sayesinde tehlike içeren konular için önlemler kolaylıkla alınmış olur.

Yağlı ciltler için uygulanabilecek birçok doğal peeling yöntemi vardır. Bu yöntemler arasından en faydalı, en etkili olanları sizlere sunuyoruz. Sizde zaman ve malzeme durumuna göre istediğiniz peeling yöntemini uygulayabilirsiniz. Vücudunuzun alerji durumunu göz ardı etmemenizi tavsiye ederiz.

Yağlı Ciltler İçin Kahve İle Peeling

İçecek olarak severek tükettiğimiz kahvenin cildimiz içinde çok faydası olduğunu biliyor muydunuz? İşten eve geldiğinizde kendinize hemen bir Türk kahvesi yapın ve yorgunluğunuzu alın. Fincanı yıkamadan önce içinde kalan telveyi soğutun ve cildinize sürün. On dakika sonra yüzünüzü soğuk su ile temizleyin. Yağlı ciltler için doğal peeling isteyenler yapacağı bu uygulama ile parlak bir cilde sahi p olabilirler.

Yağlı Ciltler İçin Limon İle Peeling

Yağlı ciltler için en pratik ve en maliyetsiz peeling yöntemlerinden biriside limon, tuz ve şeker karışımı hazırlanarak yapılan peeling yöntemidir. 1 kaşık tuz ve 1 kaşık şekeri yarım limon ile karıştırın. Göz ve çevresini korumak kaydı ile bu karışımı bütün cilde sürüp 20 dakika sonra ılık su ile temizliyor ve daha sonra soğuk su ile yıkıyoruz.

Limon, tuz ve şeker ile hazırlanan bu peeling maskesini haftada bir kez uygulamak yeterli olmakla birlikte dayanıklı bir cilt yapısına sahip olan insanların haftada iki ya da üç kez uygulamasında da bir sakınca yoktur. Yağlı ciltler için doğal peeling araştırması yapanların en protik ve en ucuz yöntem ile hazırlayacağı bu karışım sayesinde son derece sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.