Vipbakim

Yağlı Ciltler için Maske

Yağlı Ciltler için Maske

Kadınlar tarafından daha çok aranan yağlı ciltler için maske türleri evde yapılan pek çok alternatif ve doğa yöntemler ile uygulanabilmektedir. Evde yapabileceğiniz yağlı ciltlere özel olarak uygulanan bu tariflerle sizde cildinizi yoğun yağ ve kirden arındırabilir daha genç ve diri bir cilde kavuşabilirsiniz.

Yağlı Ciltlere Limon ve Bal Maskesi

1 kaşık Bal
1 kaşık Limon suyu
Yeteri kadar kadar Süt

Küçük bir kase içerisine bal ve limon suyunu ekleyin, üzerine azar azar süt koyarak krem kıvamına gelene dek karıştırın. Hazır hale gelen maskeyi yüzünüze ve boyun bölgenize sürün. Maske cildinizde kuruduktan sonra hafif nemli bir sünger ile fazla baskı uygulamadan cildinizi temizleyin.
Faydası: Bu uygulama, yağ salgılama oranını dengeleyip ciltte meydana gelen sivilce ve siyah noktaları giderir. 15 günde 1 kere bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Yağlı Ciltlere Limon Maskesi

2 adet limonun kabuğu
2 çorba kaşığı Su

Limonun kabukları rendelenir ve suyun içerisin atılıp 5 dakika kadarbeklemeye alınır. Daha sonra bu karışım robotta püre haline getirilir. Hazır hale gelen karışım cilde krem gibi yedirilerek sürülür. 4 – 5 dakika ciltte bekletildikten sonra ılık su ile cilt durulanır. Bu Limon maskesini haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Kil Maskesi Uygulaması

2 tatlı kaşığı Su
1 tatlı kaşığı Toz şeker
2 yemek kaşığı Maya
3 yemek kaşığı Kil

İlk önce maya 2 tatlı kaşığı suda eritilir ve toz şeker mayanın üzerine ilave edilip karıştırılır. Arkasından kil, yoğun bir kıvam alana kadar karıştırılır ve maya ile şeker karışımına eklenir. Bu karışım 15 dakika dinlendirilerek yüze uygulanır. Yarım saat kadar yüzde bekletildikten sonra bol su ile yüz yıkanır. Bu Kil maskesi uygulamasını 10 günde 1 kere yapabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Yumurta ve Salatalık Maskesi Uygulaması

1 tane yumurta akı
Yarım çay kaşığı Kil
1 kaşık Salatalık suyu
3 – 4 damla Limon suyu

Tüm malzemeler cam bir kâsenin içerisine konularak krem kıvamını yakalayana kadartahta bir kaşık yardımıyla çırpılır. Hazırlanan maske göz çevreleri hariç tüm yüze uygulanır ve 15 dakika süreyle bekletilir. Daha sonra önce sıcak, sonra soğuk su ile cilt temizlenir.

Bu yöntem uygulandığında, cildin yağlı parlaklığını ortadan kaldırır ve cildinize daha canlı ve güzel bir görünüm kazandırır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.