Vipbakim

Yeşil Kil Maskesinin Faydaları

Yeşil Kil Maskesinin Faydaları

Cilt için sıklıkla tercih edilen maskelerden biri de yeşil kil maskesi olarak bilinir. Yeşil kil içerisinde bulunan değerler sayesinde birçok açıdan faydalıdır. Buna göre yeşil kil ile cilt daha canlı hale gelir. Pek çok kişinin şikâyetçi olduğu gözeneklere karşı yeşil kil maskesi uygulanması tavsiye edilir. Çünkü bu maskenin gözenekleri küçültücü etkisi vardır.

Cilt bakımı için temizlik büyük önem taşımaktadır. Ancak pek çok kişi cilt temizliğini nasıl yapacağı konusunda yeterli bilgiye sahip değildir. Bunun için genellikle doğal yöntemler önerilir. Bu manada yeşil kil maskesi ile cildin ihtiyaç duyduğu temizlik sağlanır. Böylelikle cilt daha temiz ve canlı bir görünüm kazanır.

Yeşil Kil Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Pek çok insan sivilce ve siyah noktalardan şikâyetçidir. Bunun için çeşitli yöntemler denenmesine karşın bunların çok azı istenilen sonucu vermektedir. Bu durumda olan kişilerin imdadına yeşil kil maskesi yetişir. Maskenin içerisindeki değerler sayesinde sivilcelerin ve siyah noktaların oluşumu önlenir. Bunun yanı sıra kil maskesi düzenli bir şekilde uygulandığı takdirde daha pürüzsüz bir cilde sahip olunmasında etkilidir.

Cilt bakımı için kil insanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Kilin kendi içerisinde birkaç çeşidi vardır ve bunların hepsi ayrı ayrı faydalara sahiptir. Genellikle maske için yeşil kil tercih edilir. Yeşil kil maskesi ile cildin ihtiyaç duyduğu nem dengesi sağlanmış olur.

Yeşil Kil Maskesi

Yeşil kil maskesi yapmak için yeşil kil tozu kullanılır. Bunu aktarlardan rahatlıkla temin edebilirisiniz. Bu maskenin çeşitli tarifleri bulunmaktadır. Yağlı ciltler için yeşil kil maskesi tarifine bakıldığında iki yemek kaşığı yeşil kil, bir çay kaşığı aloe vera suyu, yarım çay kaşığı jojoba yağı ve bir ya da iki damla lavanta yağına ihtiyaç vardır.

Maskeyi hazırlamak için gerekli tüm malzemeler birbiriyle iyice karıştırılır. Maskenin yoğunluğunu ayarlamak için su kullanılmalıdır. Elde edilecek kıvam yüze sürülecek derecede olmalıdır. İstenilen kıvam sağlandıktan sonra maske yüze sürülerek yaklaşık olarak on dakika kadar bekletilir. Daha sonra kil maskesi ciltten ılık su ile temizlenir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.