Vipbakim

Yıpranmış Ciltlere Özel Ananas Maskesi

Yıpranmış Ciltlere Özel Ananas Maskesi

Birçok faydası bulunan ananas, cilt için de oldukça faydalı bir besindir. Bundan dolayı bakım maskelerinde ananas maskesine de yer verilmektedir. Ananas içinde bulunan B vitamini cilt için oldukça faydalıdır. Cildi nemlendirme özelliği olan B vitamini, aynı zaman da parlaklık kazandırır. Özellikle kuru bir cilde sahipseniz, ananas tüketebilir ve ananas maskesi yapabilirsiniz.

Ananas cildin nem ihtiyacını karşılayan önemli bir besin kaynağıdır. Fakat ananas maskesi yaparken kendi cildinize uygun bir maske yapmanız daha etkilisi sonuçlar doğuracaktır. Böylece doğru maske ile pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ananas Maskesi Tarifleri

Cilt için farklı sonuçlar doğuran birçok ananas maskesi vardır. İçerisine farklı besinlerin girmesi, ananasın cilt üzerinde ki olumlu etkilerine katkıda bulunuyor.

Malzemeler; 2 çay kaşığı buğday yağı, 1 yemek kaşığı bal, 1 dilim ananas.

Yapılışı; tüm malzemeler mutfak robotundan geçirilerek krem kıvamına getirilir. Yüzün her yerine ( gözaltına uygulanmayacak şekilde ) sürülür. 15-20 dakika sonra ılık su ile durulanır. Tabi bu maskeyi uygulamadan önce cildinizin mutlaka temizlenmiş olması gerekiyor. Ananas özlü maske, morluklara ve cilt lekelerine oldukça iyi gelmekte ve cilde parlaklık kazandırmaktadır.

Gözaltı Kırışıklıkları İçin Ananas Maskesi Tarifi

Ananas, yüzün yanı sıra gözaltı kırışıklıklarına da oldukça iyi geliyor. Orta yaşlardan itibaren kadın ve erkeklerde gözaltı ve göz çevresi kırışıklıkları artmaktadır. Bu artış, doğal bir süreç olmanın yanı sıra kırışıklıklar ertelenebilir ve etkileri azaltılabilir. Peki, herhangi bir cerrahi işlem uygulamadan bunu yapmak mümkün mü?

Birçok gözaltı kremi ile aynı etkiyi gösterecek bir tarif var; ananas maskesi. Deri için mucizevi etkilere sahip olan ananas, vücudun doğal dengesini de düzenleyici bir etkiye sahip. Cildin nem dengesini düzenleme özelliğine sahip olan ananas, özellikle kuru cilt tipleri için oldukça faydalı.

Gözaltı kırışıklıklarını azaltan ananas maskesi tarifi; 2 dilim ananas ile 2 yemek kaşığı balı mikser yardımıyla krem kıvamına getirin. Temizlenmiş cildinize ( gözaltı dâhil ) sürün.  25-30 dakika sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Haftada birkaç gün ananas içerikli maske uygulaması yapmanız, gözaltı kırışıklıklarınız için oldukça etkili olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.