Vipbakim

Yoğurt İle Yapılan Cilt Maskeleri

Yoğurt İle Yapılan Cilt Maskeleri

Cilt maskeleri bilindiği gibi herkes tarafından sıkça kullanılmaktadır. Son dönemlerde ise yoğurt maskeleri oldukça fazla gündeme gelmektedir.

Yoğurt Maskesinin Faydaları

Yoğurt birçok madde ile karıştırıldığı zaman son derece sağlıklı ve temizleyici bir madde olarak görülmektedir. Cildinize uyguladığınız yoğurt maskeleri ile yaşlanmayı geciktirebilirsiniz. Aynı zamanda ışıltılı ciltlere sahip olabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bir konu vardır. Maskeleriniz için organik yoğurt kullanmanız gerekmektedir. Organik yoğurt kullandığınız sürece sizler de eşi benzeri olmayan bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz. Dediğimiz gibi tek yapmanız gereken şey tariflere uymak ve ardından organik yoğurt kullanmayı ihmal etmemeniz gerekmektedir. organik yoğurt kullanıldığı takdirde son derece iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Doğal yöntemler ile maskelere çok para vermeden evde basitçe şeyler yapmanız sizin için de faydalı olacaktır. Bu sebeple aşağıda verdiğimiz tarifler güzel bir cilt için mutlaka yapılması gereken doğal yollardan olmaktadır. Siz daha denemediniz mi? O zaman tariflerimiz sizler sizlerin önemsediği cildi için geliyor.

Maske Tarifleri

Sade yoğurt: yatmadan önce 15 dakika boyunca koyu halkalar üzerine ince bir tabaka halinde uygulayın. Etkin beyazlatma özellikleri ile yoğurt bir hafta içerisinde sizlere kesin çözüm sağlayacaktır.

Limon suyu ve yoğurt: yoğurt yaşlılık ve lekeler için oldukça etkilidir. Limon suyu ve yoğurt yardımı ile yüzünüzdeki lekelerden kurtulabilirsiniz. Sadece lekeli olan yerlere sürmeniz yeterli olacaktır.

Zeytinyağı ve yoğurt: cildin erken yaşlanmasına kesin çözüm önerisi getirmektedir. Aynı zamanda kırışıklıklarında giderilmesi ya da azaltılmasında oldukça faydalı olmaktadır.

Muz, bal ve yoğurt: hazırladığınız karışımı 25-30 dakika yüzünüzde bekletin. Bu maskenin sonuncunda yüzünüzdeki sarkmalar en aza inmiş olacaktır.

Salatalık ve yoğurt: ölü cilt hücrelerinden kurtulmak için salatalık oldukça faydalı olmaktadır. salatalığı rendeleyerek bir kap içine koyun, sonra yoğurt ile karıştırın. Yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayınız.

Papatya yağı ve yoğurt: papatya ve yoğurt bir araya geldiği zaman harikalar yaratabilmektedir. Pürüzsüz ve ipeksi bir cilde sahip olmak istiyorsanız mutlaka denemeniz de fayda vardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.