Vipbakim

Yorgun Ciltler İçin Maske Tarifleri

Yorgun Ciltler İçin Maske Tarifleri

Cilt yorgunluğu birçok kişinin başına gelen bir durumdur. Bundan dolayı insanlar cilt yorgunluğunu gidermek ve daha canlı bir cilde sahip olmak için çeşitli çözüm yolları ararlar. Bunlar içerisinde genellikle en etkilisi cilt maskeleridir. Cilt yorgunluğuna karşı fayda sağlayan birçok maske tarifi vardır. Bu maskeler düzenli ve belirtilen şekilde kullanıldığı takdirde başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür.

Yorgun cilt için maske tariflerine bakıldığında bu maskeleri uygulamadan önce ne tür bir cilde sahip olunduğunun öğrenilmesi gerekir. Buna göre yağlı ciltler ile kuru ciltlere kullanılan malzemeler birbirinden farklı olabilmektedir. Genellikle kuru cilde sahip olan kişiler cilt yorgunluğundan daha fazla şikâyet etmektedir.

Cilt Yorgunluğu İçin Maske Tarifi

Yorgun ciltler için ev yapımı maske daha sık tercih edilmektedir. Bunlardan biri de un maskesidir. Bu maskeyi hazırlamak için üç yemek kaşığı buğday unu, bir tatlı kaşığı bal ve az miktarda ılık süte ihtiyaç vardır. Maskeyi hazırlarken önce süt ve bal karıştırılır, daha sonra içerisinde un ilave edilir. Tüm malzemeler birbiriyle iyice karıştırılarak maske kıvamı elde edilir.

Hazırlanan maskeyi sürmek için mutlaka cildin temiz olması gerekir. Temizlenmiş olan yüzün her yerine maske eşit miktarda sürülür. Ardından yaklaşık yirmi dakika kadar beklenir. Daha sonra bol su ile yüz güzelce yıkanır. Elde edilen sonuç oldukça iyidir, bu maskeyle parlak ve canlı bir cilde kavuşulur.

Yorgun Cilt Bakımı

Günlük yaşamda cilt çevresel faktörler, stres, yorgunluk ve buna benzer birçok nedenden ötürü yorgun düşmekte, canlılığını kaybetmektedir. Bu tarz ciltlerde sivilce yaygın görülür, kırışıklık ve sarkama problemlerine rastlanır. Bu nedenle yorgun ciltler için bakımın ihmal edilmemesi gerekir.

Yorgun cilt bakımı için fasulye maskesi sıklıkla kullanılır. Buna göre bir miktar taze fasulye haşlanır ve çatal ile birlikte iyice ezilir. Daha sonra içerisine bir tatlı kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı bal ve çeyrek limonun suyu eklenerek güzelce karıştırılır. Hazırlanan maske yüze sürülerek yaklaşık yarım saat bekletilir ve sonra bol su ile temizlenir. İlk uygulandığında bile şaşırtıcı sonuçlar elde edilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.