Vipbakim

Yosun Maskesinin Yararları

Yosun Maskesinin Yararları

Yaşın ilerlemesiyle cildin nem miktarı azalır ve kırışıklıklar oluşum göstermeye başlar ve kırışıklar yüzünden de sarkmış ve yaşlanmış cilt görünümü oluşur. Cildin yapısının kaybettiği sıvların ve ihtiyacı olan nemin tekrar yerine konması gerekir. Canlılığını kaybeden ve genç görüntüsü azalan cildin yapısının iyileştirilmesi gerekir. Sağlıklı cilde sahip olması için kaybettiği nemin yerine gelmesi için güzellik ve cilt bakımının yaptırılması için bir takım uygulamalar yapılır.

Canlılığını kaybeden cildin eski görünüme kavuşması için başvurulacak birçok yöntem bulunur. En sık kullanılan yöntem cilt bakım maskesi kullanmaktır. Cilt maskelerinden de yosun maskesi yapmak güzellik merkezleri dışında evde hazırlanan karışımlarla da yapıldığında başarılı sonuçlar ortaya çıkar.  Yosun Maskesinin Yararları başında yaşlılık etkilerinden arındırılması sayılabilir. Sivilcelerin giderilmesi için de uygulanan yöntemde çok etkili sonuçlar alınır. Kırışıkların giderilmesinde ve nem oranının dengelenmesine yardımcı olan maskenin ayrıca antioksidan özelliği de bulunur.

Toksinlerin uzaklaşmasına yardımcı olan antioksidanın faydalarıyla toksinlerden kurtulan cilt daha canlı olmasına etki eder. Yosun maskesi ayrıca hücrelerin iyi beslenmesine yardımcı olur ve yenilenmeyi sağlar ve cilt güzelleşmesinde faydalı sonuçlar doğurur. Besinlerden ayrı olarak alınan cildi beslemeye yarayan vitamin, mineral ve protein ihtiyacının karşılanmasında da faydalıdır.

Uzun vadede cildin yaşlanmasını engelleyerek genç görünüme destek sağlar. Kırışıklarla mücadelede etkili olan maske sadece yüz bölgesinde değil boyunda, kol bölgesinde ve dekolte yerlerinde de kullanılabilir. Vücudun ödemini atmaya da destek veren yosun maskesi tüm vücuda da uygulanabilir. Anti- aging özelliğine sahip olan maske cildin dinç kalmasını da sağlar.

Yosun Maskesi Tarifi Nasıl Yapılır?

Hazır olarak satın alınabilecek maskeyi evde de hazırlaması kolaydır. Malzemeleri tedarik ederek ve kıvamını ayarlayarak haftada 1 defa olmak üzere 1 saat cilt üzerinde tutmak yeterli olacaktır. 4 seansta kendini fark ettirecek cilt maskesi için 3 yemek kaşığı kadar yosun, 2 çay kaşığı zeytinyağı ve suyla karışım hazırlanacak ve macun kıvamı verilerek yüze uygulanacak.

Yosun Maskesinin Yararları dışında yosun maskesi kullanmanın bilinen zararına rastlanmamış ancak sadece hassas ciltlerde kaşınma yaptığı tespit edilmiştir. Bir diğer yosun maskesi tarifi de 1 çorba kaşığı toz yosun, 1 tatlı kaşığı kadar bal ve 1 tatlı kaşığı aloe vera jeli ve su karışımından hazırlanan maske cilde uygulanmak suretiyle kullanılır.

Yosun Maskesi İçin Kullanılacak Spirulina Yosunu

İlk foto sentetik canlıların torunu kabul edilen mavi yeşil algler grubunun mikroskobik yosunudur. Havuzlarda üretilmiş olan yosun içerdiği % 65 protein değeriyle en iyi bitkisel proteini karşılayacak düzeydedir. Yosun Maskesinin Yararları İçerdiği elementlerin, mineral ve vitaminlerden kaynaklanır. Spirulina Yosunu doğal olması sayesinde tüketiminde enerji veren, halsizliğe iyi gelen kas gelişimine yardım eden sayısız faydasının yanında maske olarak kullanımı için toz haline getirilmiş şekilde hazırlanır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.