Vipbakim

Yulaf Maskesi Tarifi

Yulaf Maskesi Tarifi

Cilt üzerinde oluşabilecek siyah noktaları gidermek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Doğal tariflerle siyah noktaların oluşumunu en başından engelleyerek cildinizin zarar görmesini önleyebilirsiniz. Yulaf maskesi, siyah nokta tedavisinde kullanılan bitkisel yöntemlerden biridir. vipbakim.net ekibi olarak uzman görüşler eşliğinde siyah noktalarınızdan kurtulmanız için gerekenleri sizlere açıklıyoruz.

Yulaf Maskesi

  • 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi
  • Su

Temiz bir tencereye yulaf ezmesini dökün ve üzerini geçecek kara su ekleyerek haşlanmaya bırakın. Haşlanan karışımı cam kaseye aktarıp çatalla ezin. Katı kıvam elde edince maske hazır hale gelmiş olacaktır. Cildiniz temiz haldeyken karışımı masaj yaparak yüzünüze yedirin. Bu noktada dikkat etmeniz gereken husus, göz çevresine maskeyi sürmemek olmalıdır.

10 dakika karışımı cildinizde beklettikten sonra ılık su ile yıkayıp temizleyebilirsiniz. Durulama işlemi sonrasında bir havlu yardımıyla yüzünüzü kurulayın. Maskeyi, haftada 1 kere düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Yulaf Maskesinin Faydaları

  • Yulaf, bilindiği üzere cildi temizleyici ve rahatlatıcı özelliği ile bilinir.
  • Cildi derinlemesine temizler ve yağlanmasını önler.
  • Cilt üzerinde ki siyah lekelerin yok edilmesinde etkilidir.
  • Akneler ile mücadelede de etkisini gösterir.
  • Cildin pürüzsüzleşmesi için etkilidir.

Sivilceler İçin Yulaf Ezmesi Tarifi

İhtiyacınıza göre 3 yada 4 yemek kaşığı yulaf ezmesini robottan geçirip toz haline getirin. Toz haline gelen yulaf ezmesini azar azar su ekleyerek macun kıvamına getirin. Macun kıvamına yaklaştığında birkaç damla taze limon suyu ve 2 adet çilek püresini karışıma ilave edin. Cildiniz temiz haldeyken göz çevresini hariç tutarak maskeyi yüzünüze uygulayın. Yulaf kurumadan yüzünüze sürmeniz gerekmektedir, elinizi çabuk tutun.

Maske yüzünüzde 15 dakika sonra kuruduğunda ılık su ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Maskeyi yüzünüze sürdükten sonra konuşmamaya ve yüzünüzü hareket ettirmemeye özen gösterin. Karışıma dahil edeceğiniz limon ve çilek, cildinizdeki ölü hücrelerin daha kolay temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.