Vipbakim

Yüz Dolgunlaştırıcı Doğal Maske Tarifleri

Yüz Dolgunlaştırıcı Doğal Maske Tarifleri

Kadınların zayıflığa zaafı olsa da yüz zayıflığı maalesef ki istenmeyen bir durumdur ve bu durumda yüz dolgunlaştırıcı uygulamalar devreye girer. Yüzü zayıf olan kişilerde çökmüş bir görünüm olacağı için pek hoş olmayacaktır. Bu yüzden botoks ya da dolgunlaştırıcı serumlar gibi uygulamalar devreye girebilmektedir. Ancak bunlara geçmeden önce etkili sonuç alacağınız yüz dolgunlaştırıcı maskeleri denemelisiniz.

Doğal Dolgunlaştırıcı Maske

Küçük bir cezvenin için 2 fincan su ve bir avuç civanperçemi otu atarak kaynatın. Kaynadıktan sonra ocaktan akarak süzün ve suyu ılıyınca dolaba koyun. Posaları ise iyice ezin ve içine 3 çorba kaşığı limon suyu, 2 tatlı kaşığı bal, bir yumurta sarsı, 2tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyin. Bu karışımı iyice karıştırın. Daha sonra dolaba koyduğunuz sıvı karışımı çıkarın ve içine bir avuç yulaf unu ekleyerek karıştırın. İki karışımı da birbirine karıştırarak maske kıvamı almasını sağlayın. Bu karışımı yüzünüze masaj yaparak uygulayın ve 1 saat bekledikten sonra yıkayın. Bu dolgunlaştırıcı maske haftada bir kez olmak üzere iki ay boyunca uygulanması halinde sonuç verecektir.

Gliserin ve Gül Suyu Maskesi

Eşit oranda gliserin ve gül suyunu karıştırın. Gece yatmadan önce yüzünüze sürün. Özellikle yanak gibi dolgunlaşmasını istediğiniz bölgelere sürmelisiniz. Cildi nemlendiren ev besleyen bu karışım cildi dolgunlaştırmak için de işe yarayacaktır.

Shea Yağı ve Pudra Şekeri Maskesi

Bir bardak shea yağı ile bir bardaktan iki parmak eksik pudra şekerini karıştırın. Oluşan kremsi karışımı katılaşana kadar buzlukta bekletin. Kıvam aldıktan sonra yüzünüze sürün. 5 dakika kadar bekledikten sonra ise yıkayın. Shea yağı cildin esnekliğini arttıran bir yapıya sahiptir. Bu nedenle dinç, genç ve dolgun bir görünüm sağlar. Şeker ise ölü hücrelerden kurtulmak için etkilidir.

Bal Maskesi

Doğal bal tek başına bile cilt için oldukça faydalıdır. Diğer maddelerle de karıştırılarak soruna yönelik çözüm için oldukça sık kullanılır. Cildinizi dolgunlaştırmak içinse bal, yoğurt ve yeterli miktarda süt kremasını karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürerek 20 dakika kadar bekleyin. Daha sonra yıkayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.