Vipbakim

Yüz Gençleştirme Maskeleri

Yüz Gençleştirme Maskeleri

Genç görünmek isteyenler için yaşlılık izlerini gideren maskeler büyük ölçüde sonuç veren uygulamalardır. Üstelik cilt maskeleri sadece yaşlılık izlerini azaltmasıyla kalmaz, cildinizdeki sivilceleri de yok eder. Yani her açıdan pürüzsüz bir görüntü olacaktır.

Bitkisel Karışım Maskesi

Birçok bitkinin bir araya getirildiği oldukça zengin bir maskedir. Kuru papatya, ıhlamur, kuru mürver çiçeği karıştırılır ve üzerine su eklenerek kaynatılır. Bundan 1 dakika sonra ateşten indirilir. Süzülerek ılıması beklenir. Sonra da içine yulaf ezmesi eklenir. Daha sonra da bunun içine bal eklenerek karışım yüze sürülür. Yarım saat maske beklendikten sonra yüzünüzü suyla iyice yıkamanız ve nemlendirici sürmeniz gerekir.

Keten Tohumu Maskesi

Doğal cilt gençleştirme maskesi yapmak isteyenler için farklı seçenekler bulunmaktadır. Keten tohumu lapası maskesi de bunlardan biridir. 3 yemek kaşığı keten tohumunu önce toz haline getirmeniz sonra da içine ılık su ekleyerek lapa yapmanız gerekir. Daha sonra 1 kaşık bal, 1 kaşık doğal tereyağı ilave edilir ve bu karışım yüz ve boyun bölgelerine sürülür.  Bundan sonra yarım saat beklemeniz ve sonra da yüzünüzü temizlemeniz gerekir. Gergin ve sıkı bir cilt yapısı kazanılacaktır.

Portakal Kabuğu Maskesi

Portakal kabuğunda, cildi besleyen ve gençleşmesine yardım eden C vitamini yer alır. 2 çorba kaşığı kadar portakal kabuğunun içerisine bir miktar yoğurt, bal ve 2 damla zeytinyağı ekledikten sonra cildinize maske şeklinde sürün. Kırışıklıkların azalmasını sağlayan bu maskeyi etkisini tam göstermesi için haftada 2 kez uygulamaya devam edin. Ölü derileri yok eden ve daha parlak bir görüntü sağlayan maske sıkılaştırıcı etkisi sayesinde de memnuniyet verecektir. Bunun dışında sivilceleriniz için de portakal kabuğu tozu içine süt ve Hindistan cevizi yağı ekleyip maske hazırlayabilirsiniz. Bu maske 4 hafta sürdüğünde sivilceleri gözle görülen şekilde yok eder.

Zerdeçal Cilt Maskesi

Besleyici özelliği yoğun zerdeçalı limonla karıştırdığınızda etkili bir aydınlatıcı ve gençleştirici maske olacaktır. 1 çay kaşığı zerdeçal ve birkaç damla limon suyu yeterli olur. 10 dakika maske halinde yüze sürülen bu karışım sonra temizlenir. Haftada 3 kere uygulanan bu ürün daha pürüzsüz görüntü oluşturacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.