Vipbakim

Yüz Sarkmalarını Toparlayan Mucizevi Maske Tarifi

Yüz Sarkmalarını Toparlayan Mucizevi Maske Tarifi

Yaşın ilerlemesi ile oluşan yüz sarkması büyük sorundur çünkü yüz toparlanması ve sıkılaşması en zor bölgelerimizdendir. Yüz kaslarını sürekli olarak çalıştırmak zordur. Zaman ilerledikçe yüzde sarkar ve yaşlı görünen bir cilt kaçınılmazdır. Makalemizde yer verdiğimiz yüz sarkması için maske tarifini uygulayarak daha sıkılaşmış ve toparlanmış bir cilde kavuşursunuz.

Yüz Sarkması için Maske Tarifi

  • Su ( 1 çay bardağı )
  • Ayva çekirdeği ( yarım çay bardağı )
  • Bal ( 1 çay kaşığı )
  • Kayısı çekirdeği yağı

Hazırlanışı: Ayva çekirdeklerini suya ekleyerek biraz kaynatın ve 10 dakika boyunca demlenmesi için bekleyin. Süre sonunda demlenen karışıma balı ilave ederek tahta kaşık ile karıştırın. Temizlediğiniz cildinize maskeyi uygulayın ve 30 dakika bu şekilde bekleyin. Yarım saat sonra cildinizi duru su ile temizleyin.

Cildinizi yıkadıktan sonra kayısı çekirdeği yağından 2 damla alın ve yüzünüze yukarıya doğru masaj yaparak sürün.Haftada 1 kere yüz sarkmasına maske tarifini mutlaka uygulayın.

Dikkat: Cildinize haftada 1 kere sadece yumurtanın akı ile bakım yaparak da cildinizi sarkmalara karşı koruyabilirsiniz. Kuruyunca yıkamanız yeterlidir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.