Vipbakim

Yüzdeki İstenmeyen Tüyler İçin Doğal Leblebi Tozu Maskesi

Yüzdeki İstenmeyen Tüyler İçin Doğal Leblebi Tozu Maskesi

Yüzün değişik bölümlerinde istenmeyen tüyler olabilir. Bunları gidermek için leblebi tozu maskesi yapılabilir. Ayrıca bazı detaylara da önem verilebilir.

 İnce Tüyler İçin Etkili Çözüm

Doğal yüz maskesi kullanmak birçok açıdan faydalı olabiliyor. Yüzdeki ince tüyleri gidermek için de leblebi maskesi bir hayli popüler.  Yüz derisi hassas bir bölüm olacağından bu alanın tahriş olmadan temizlenmesi kritik bir konudur. Sivilcelerin engellenmesi, tüyleri alırken yapılması gereken maddelerden. Bu nedenle doğru uygulama yapmak da kritik bir çözüm getiriyor.

Gereken Malzemeler Ve Yapılışı

Yarım kaşık süt kreması, 2 yemek kaşığı leblebi tozu, 1 kaşık zerdeçal, 1 kaşık süt leblebi tozu maskesi için gereken malzemelerdir. Bu ürünlerin hepsini cam bir kap içerisine almanız ve karıştırmanız gerekir. Daha sonra bu karışımı önceden temizlenen cilde sürmek gerekir. Gözenekler tıkanmış olursa  maskenin bir faydası olmayacaktır. Yüze sürülmesinin sonrasında 20 dakika beklemek ve  maske çıkarırken yumuşak hareket etmek gerekir.  bu  maskenin tüy yoğunluğuna göre birkaç kere tekrar edilmesi mümkündür.

Lazer Sonrası Uygulama

Yüzdeki tüylerden kurtulmak için  tüyleri iki sınıfa ayırmak mümkündür. Kalın olan tüyleri leblebi tozu maskesi ile yok etmek mümkün değildir. Lazer tedavisi bunda etkili olabilir. Ancak lazerden sonra kalan ince tüyleri  leblebi tozu maskesi ile yok edebilirsiniz.

Tüylerin Belli Olmaması İçin Öneriler

Yüzdeki tüylerin belli olmaması için cımbız ve ağda kullanılmamalıdır. Bunun nedeni    bu işlemlerden sonra tüylerin kalın hale gelmesidir. Ayrıca cilde uygulanan ağda, daha erken kırışmalara neden olabilir. Cilde dışarıdan yapısını bozacak müdahalelerden uzak durmak gerekir. Ancak beklenmeyen şekilde kıllarda artma varsa bu urumun nedeni hormonlar olabilir. Polikistik pver sendromu da bu soruna neden olabilir.

 Limon Kabuğu Çözümü

Yüzdeki tüylerden kurtulmak için  etkili çözümlerden biri limon kabuğu ile cilde  düzenli olarak işlem yapmak ve bunu kurutmaktır. Önce ince tüylerin olduğu yerlere limon kabuğunun iç beyaz bölümü sürülür. Daha sonra da kurutulup ılık suyla temizlenir. Gün aşırı bu uygulanır. Limondaki madde kökleri etkisiz hale getirmektedir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.