Vipbakim

Yüzdeki Tüyler İçin Maske

Yüzdeki Tüyler İçin Maske

Yüzde bulunan istenmeyen tüyler, dış görünüşü doğrudan etkiler özelliğe sahiptir. Özellikle elmacık kemiği gibi noktalarda oluşan tüylenme sorununun giderilmemesi durumunda daha fazla sorunun ortaya çıkabilmesi durumu görülür. Yüzdeki tüylerden kurtaran maske tarifleri, evlerde hızlıca yapılarak uygulanabilir özelliktedir. Her zaman beklenen sonuçların elde edilebilmesine olanak sağladığı gibi bir o kadar da fark yaratan seviyede olur.

Yüzdeki Tüylerden Kurtaran Maskeler

Şeker Ağdası

Ağdanın en doğal hali olan şeker ağdası, yüzdeki tüylerden kurtulmayı sağlayan maske çözümlerinden birisidir.

Yarım kaşık toz şeker, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı su ile hazırlanabilir. Malzemelerin birbirine karıştırılmasının ardından 30 saniye süreyle ısıtılması sonucunda ağda oluşturulur. Spatulaya benzer bir gereç kullanarak yüzdeki istenmeyen noktalara uygulamaları gerçekleştirilir. Tüylerin çıktıkları noktaların tam tersine uygulama yapılması kalıcı çözümler oluşturur.

Mısır Unu Maskesi

1 çay kaşığı mısır unu, 1 yumurta beyazı, 1.5 çay kaşığı şeker kullanılarak yapılabilir olan maskedir. Malzemelerin birbirleriyle karıştırılmalarının ardından yüze uygulanarak 20 dakika süreyle beklenmesi gerekir. Ciltte gerilim hissedildikten sonra ılık suyla yüzden maske soyularak çıkarılır.

Zerdeçal Maskesi

Zerdeçal, macun yapımına çok uygun malzeme olduğunda dolayı yüzdeki tüylerin tamamen giderilebilmesi olanağını sağlar.

2 kaşık zerdeçal ve yarım çay bardağı süt ile hazırlanabilen pratik bir uygulama olarak değerlendirilebilir. Zerdeçalın üzerine yavaş yavaş yapılan süt ekleme işlemi sayesinde macun kıvamına gelene kadar işlem devam eder. Karışımın hazır olmasının ardından yüze sürülmesi ve 15 dakika ortalama süreyle yüzde kalması gerekir. Sonrasında bol suyla yapılan yıkama sayesinde yüzden tamamen çıkarılabilir.

Bal-Limon Maskesi

Hem doğal hem de hızlı bir tüy temizleme maskesi olarak kullanılabilecek özelliğe sahip olan bal-limon maskesi etkili bir yüz tüyü temizliği sunar.

1 kaşık balın içerisine yarım çay bardağı limon eklenerek iyice karıştırılır. Macun kıvamını almasının ardından biraz bekletildikten sonra yüzde istenmeyen tüy olan bölgeye uygulanır. 10 dakika boyunca yüzde kalmasının ardından yavaşça ılık suyla yıkanarak çıkarılması işlemi gerçekleştirilir. Bal ve limonun doğal etkisi yüzdeki tüylerin tamamına etki edecek özelliğe sahip olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.