Vipbakim

Cildinizdeki Koyu Lekelerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Cildinizdeki Koyu Lekelerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Ciltte bulunan koyu lekeler çoğu kadın için büyük bir sorundur. Makyajla kapatılması dahi güç olan bu koyu lekeler çoğu kişide rastlanan bir sorundur. Koyu lekeler yüzünden başka türlü cilt sorunları da ortaya çıkmaktadır. Çeşitli sebeple yüzünden ortaya çıkan koyu lekeler daha fazla makyaj kullanımını gerektirmekte, yoğun makyaj kullanımı da ciltte sivilce, siyah nokta gibi sorunlara yol açmaktadır.

Koyu lekelerden kurtulmanın doğal yolları ise sizi daha farklı sorunlardan kurtaracak hem de maddi açıdan sizi rahatlatacaktır. Bu doğal yolları okuyarak kısa bir zaman içinde cildinizde bulunan tüm lekelerden kurtulabilirsiniz. Çok daha genç bir görünüme kavuşmak için bu zararsız maskeleri kullanabilirsiniz.

Limon Suyu ile Koyu Lekelerden Kurtulun

Limon cilt lekeleri için etkili bir ilaçtır. Limon içinde bol miktarda  sitrik asit bulunur ve bu maddeler de ciltte bulunan koyu lekelerin rengini açmakta ve lekeleri belirsiz bir hale getirmektedir. Bunun için bir miktar limon suyu kullanımı yapmanız etkili olacaktır. Limon suyuna pamuk batırın ve temiz olan cildinizdeki lekeli bölümlere masaj yapar biçimde sürün.

Sonrasında bu pamuk ile bu bölgeleri ovalayın. Bu işlem sonrasında bir süre kuruması için bekleyin ve kuruyan bölgeleri de su ile temizleyin. Bu işlemi her gün tekrar etmeniz ile en kısa süre içinde gerekli etkiyi sağlayabilirsiniz. Sonrasında nemlendirici kullanımı yapmanız da etkili olacaktır.

Maydanoz Maskesi Kullanımı

Maydanız maskesi birçok soruna birebirdir. Ciltteki koyu lekeler üzerinde de etkili olan maydanoz ile maske hazırlayabilirsiniz.1 maydanozun tepesi, 1 çay kaşığı limon suyu ve 2 çay kaşığı bal yeterli olacaktır. Bu malzemeleri bir kabın içine alın ve hepsini hep birlikte karıştırın. Sonrasında ortaya çıkacak olan karışımı koyu lekelerin olduğu bölgelere sürün.

Sürmeden önce yüzünüzü yıkayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın. Sonrasında maskeyi göz çevresine gelmeyecek biçimde yüzünüze sürün ve 15 dakika boyunca bekletin. Bu işlemi haftada bir kere uygulamanız yeterli olacaktır. Sonrasında durulama yapın ve nemlendirici sürün. Bu işlemin haftada bir ya da iki kere kullanılması uygun olacaktır.

Yüzdeki Lekeleri Tereyağı Maskesi ile Önleyin

Tereyağı kullanımı yaparak koyu lekelerden kurtulabilirsiniz. Bunun için 4 çay kaşığı tereyağı ve 2 çay kaşığı dolusu domates suyu yeterli olacaktır. Bu iki ürünü bir kabın içinde karıştırın ve sonrasında yüzünüzdeki lekelerin olduğu bölüme masaj yapar biçimde sürün.

Sonrasında bir süre bekleyin ve durulama işlemine geçin. Maskenin haftada iki kere kullanımı etkili olacaktır. Bu maske sonrası iyice durulama yapmak önemlidir. Tereyağının cildinizde kalması büyük sorunlara yol açacağı için ılık su ile yoğun bir biçimde temizleme yapılmalıdır. Koyu lekelerden kurtulmanın doğal yolları olarak bu yöntemler kullanılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.