Vipbakim

Cilt sorunları için 7 güzellik yağı

Cilt sorunları için 7 güzellik yağı

Cilt bakımınıza ekleyeceğiniz bu 7 yağ ile cildinizdeki ölü hücreler eşsiz bir biçimde canlanacak.

Ayçiçek yağı

Çekirdekleri çok lezzetli olabilir, ama ayçiçeğinin fantastik yağı da hafifliği ve müthiş kokusu ile cildiniz için mükemmel bir bakım olacaktır. Bu yağ, diğer yağlara oranla en yüksek nemlendirici etkiye sahiptir.

Susam yağı

Anavatanı Hindistan olan Ayurveda tıp prensipleri, susam yağının faydalarını saymakla bitiremiyor. Susam yağı, antik bilimde vücudu sıcak tutan ve toksinlerden arındıran, kuru ve çatlak dirseklere, topuklara ve ellere tavsiye edilen bir ilaç olarak yer alıyor.

Hindistan cevizi yağı

Hepimiz uzun, siyah ve parlak saçlarını hindistan cevizi’ne borçlu olduğunu anlatan bir kadının rol aldığı şampuan reklamları ile büyüdük. Saçlarınızın yanı sıra, bu eşsiz yağ, cilt için de oldukça faydalıdır. Cilt ve saçlarda nemlendirici etkisi yüksektir. Bu yağı, saçlarınızdaki kırıkları engellemek için veya kurumuş ellerinizi ferahlatmak ve hatta traş kremi olarak bile kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, bazı durumlarda cildinize kaybettiği nemi geri kazandırmak ve iyileşme sürecini hızlandırmakta da kullanılabilecek kadar etkili olmaktadır.

Zeytinyağı

Zeytinyağı denince aklınıza İtalyan mutfağının eşsiz hafiflikte yemekleri gelebilir, ama bu gözde yemeklerin yanı sıra cildi temizlemek ve korumakta da, asırlardır kullanıldığını bilmelisiniz. Zeytinyağını, direkt olarak cildinizde kullanarak harika sonuçlar elde edebilir veya saç maskesi olarak kullanıp parlak ve güçlü saçlara kavuşabilirsiniz.

Badem yağı

Hafif ve yenileyici yapısı ile badem yağı, tamamen doğal bir nemlendirici ve saç kremi olarak kullanılmaktadır. Yüzünüzü yumuşatmak için, badem yağını biraz bal ve limon suyu ile karıştırarak uygulayabilirsiniz. Bu sayede yüzünüzdeki kırışıklıklar ve mimik izleri büyük oranda azalacaktır. Badem yağı, aynı zamanda süper etkili bir saç kremi olarak da kullanılabilir. 20 dakika saçınızda beklettikten sonra yıkayın ve durulayın, farkı hemen hissedeceksiniz.

Gül yağı

Gül yağı, güzel kokusunun yanı sıra, kompleks kimyasal içeriği sayesinde, aktif biyolojik etkiler yaratarak, çeşitli cilt problemlerinin de baş düşmanı olmaktadır. İlk olarak, bu yazımızdaki tüm yağlar gibi oldukça güçlü bir nemlendiricidir. Yağlı ciltlerde ise toner olarak kullanılabilir.

İkinci olarak ise, cildinizde sıkılaştırıcı bir etki yaratacak bu sayede açılan gözeneklerle cildiniz nefes alacak ve çok daha az yağlanacaktır. Antibakteriyel özellikleri de bünyesinde barındıran bu yağ, yenileyici etkisi ile cilt enfeksiyonları, güneş yanıkları, sivilceler ve hassas ciltler için birebirdir.

Üzüm çekirdeği yağı

Üzüm çekirdeği yağı, yüksek miktarda omega-6 içerdiği için sedef hastalığı, sivilceler ve daha bir çok cilt probleminin çözümünde yardımcıdır. Antioksidan, vitamin E ve omega-3-9 bakımından da oldukça zengin olan bu yağ, cildinizdeki yanmaları büyük oranda ferahlatacaktır. Bunun yanı sıra, sıkılaştırıcı etki yaparak, cildin nemli kalmasını sağlar. Üzüm çekirdeği yağını cildinizi temizlemekte, nemlendirmekte ve hatta makyajınızı silmekte kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.