Vipbakim

Cilt sorunlarından kurtulmak için önemli ipuçları

Cilt sorunlarından kurtulmak için önemli ipuçları

Cilt sorunlarından uzak olmak ve güzel bir cilde sahip olmak için aşağıda yazmış olduğumuz önerileri dikkatle okuyunuz.

1-Baharatlı ve yağlı yemeklerden kaçının:yaz sezonunda cildinizi sağlıklı tutmak için, baharatlı, yağlı ve ekşi gıdalardan uzak durun.yüksek nem oranı sindirim sisteminin zayıflamasına ve ağır gıdalar midenize rahatsızlık verebilir. Yaz sezonunda kolay sindirilebilir gıdalar, pişirilmiş veya haşlanmış sebze, kabak, kabak, bal kabağı, buğulama salata, meyve, mısır, nohut unu, yulaf ezmesi yiyin.

2-Ağırlaştırıcı içeceklere hayır deyin: Ağırlaştırılmış içecek olarak asitli içecekler, kahve ve alkolden bahsediyoruz. Bilmiyorum ben bile zor yaparım ancak yinede tam bırakamazasınızda azaltmayı deneyebilirsiniz. Asitli içecekler yerine bitkisel çayları içmeyi deneyin.

3-Cildinizi kuru tutun: Eğer yağışlı mevsimlerde açık havada bazen ıslanırsınız. Bu güzel yağmurlar yağarken hepimizin hoşuna gitmektedir. Ancak cildinizin güzel olması için uzun süre ıslak kalması izin vermeyin. Cildinizin her zaman kuru ve temiz tutmalısınız çünkü ıslak cilt her an mantar enfeksiyonlarına yakalanabilir.

4-Buğday çimi, cildiniz için bir tonik: Buğday çimi cildiniz için bir tonik olduğunu bağışıklık sistemini artırma ve sakınma veya mevsim cilt bozukluklarını kontrol size yardımcı yardımcı olur. Sağlıklı bir bağışıklık sistemi sağlıklı ve parlayan cilt yansıtılır. Buğday çimi antioksidan bakımından zengin ve kan detoksifiye vesile olduğunu unutmayalım.

5-Fazla alkolden kaçarak su içiniz: Hayır, biz sizi içkili biri olarak görmüyoruz ancak, günde temiz 8-10 bardak su içiniz. Eğer cilt sorunları önlemek için ve sulu cildinizi korumak için yeterli su miktarını tüketmek önemlidir.

6-Taze meyve sebze yiyin: Optimum düzeyde işleyen vücudunuzu ve cildinizi korumak için taze ve işlenmemiş gıda yiyin. Paketlenmiş buzdolabında ve işlenmiş gıdalara pek güvenmeyin. Bunun yerine taze ev yapımı yiyerek büyük zevk alabilirsiniz. Meyve ve yeşil sebzelerden bir sürü çeşit çeşit yemekler yapabilirsiniz.

7-Alkol bazlı cilt temizleyicilerden kaçının: Alkollü cilt temizleyicilerden kaçınmaya dikkat edin, çünkü alkol bazlı cilt temizleyicileri cildinizi tahriş edebilir. Yerine bakteriyel enfeksiyonlardan cildinizi korumak için düzenli olarak aşırı yağ, kir ve tozdan kurtulmak için bitkisel sabun veya temizleyici kullanın,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.