Vipbakim

Ciltteki Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Doğal Yöntemler

Ciltteki Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Doğal Yöntemler

Ciltteki gözenekler cildin nefes almasını sağlamaktadır. Ancak bu gözeneklerin genişleyip tıkanması büyük sorun yaratmaktadır. Cilt gözeneklerinin genişlemesi aslında cildin yapısı ile ilgili bir durumdur. Özellikle de yağlı ciltlerde gözenekler daha geniş ve açıktır. Bu tür ciltlerde iyi temizleme ve bakım yapılmaması halinde ise gözeneklere kirler çabuk dolarak siyah nokta oluşumuna neden olmaktadır. Gözenekleri sıkılaştırmak için dikkat etmek gereken şeyler ve evde bile kolayca uygulanabilecek doğal yöntemler vardır. Çeşitli cilt gözenekleri için sıkılaştırıcı formül önerileri arasından cildinize en uygun olanını seçerek gerekli bakım ve onarımı sağlamak mümkündür.

Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Maskeler

Cilt gözeneklerinin genişlemesi genel anlamda cilt yapısına bağlı olsa da zaman zaman dış etkenlerden dolayı da oluşabilmektedir. Özellikle de yanlış makyaj uygulaması, makyajın ve kirlerin ciltten doğru şekilde temizlenmemesi gibi durumlar gözeneklerin tıkanıp genişlemesine neden olmaktadır. Bu nedenle de güzellik salonlarına giderek yüzlerce hatta binlerce lira vermeye gerek kalmadan evde kendimiz de bazı maske uygulamaları yapabilmekteyiz.

Su İçmenin Önemi Büyük. Maske uygulaması çeşitli cilt gözenekleri için sıkılaştırıcı formül denemeden önce ilk yapılması gereken şey yeterli miktarda su tüketmektir. Vücudumuzun suya oldukça fazla ihtiyacı bulunmaktadır. Özellikle de cildimiz, yeterli miktarda su tüketmemiz halinde sorunlar çıkarmaya başlamaktadır. Ancak günde 2 litre su tüketmek cilt problemlerinin ortadan kalmasına yardımcı olmaktadır. Genişlemiş gözenekleri bulunanların günde 2 litre su tüketmeleri ile birlikte cilt gözeneklerinde sıkılaşma görülecek, daha sağlıklı ve nemli bir cilt yapısı oluşacaktır.

Yumurta ve Un Maskesi

Gözeneklerin sıkılaşması ve küçülmesi için 3 günde bir cilt gözenekleri için sıkılaştırıcı formül içeren maske uygulaması yapmak gerekmektedir. Bu formül uygulaması için ise en uygun malzeme un ve yumurtadan oluşmaktadır. 1 adet yumurta ve 1 çay kaşığı unu homojen bir karışım elde edene kadar iyice karıştırın. Temizlenmiş cildinize iyice yedirin. Özellikle de gözeneklerin daha yoğun ve genişlemiş olduğu bölgelere daha fazla uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra da durulayın. Protein içeren yumurta maskesini 3 günde bir tekrarlamanız halinde gözeneklerinizdeki küçülmeye inanamayacak, taptaze ve yenilenmiş bir cilde sahip olacaksınız.

Madensuyu ve Gülsuyu 

Aslında cilt gözenekleri için sıkılaştırıcı formül arayışına girmeye hiç gerek yoktur. Zira doğal madensuyu ve gülsuyu oldukça doğal ve yenileyici etkilere sahiptir. Ekstradan hiçbir şey yapmaya gerek kalmadan cildinizi tonik gibi temizleyebileceğiniz madensuyu ve gülsuyu cildi temizleyip ferahlatmakta ve sıkılaştırıp toparlamaktadır. Özellikle de madensuyunu buz kalıplarına koyarak buz haline getirdikten sonra her gün cildinize uygulamanız cilt üzerinde olumlu etkiler sağlayacaktır.

Kuşburnu Çayı

Bir başka doğal cilt ürünü de kuşburnu çayıdır. Kuşburnu çayını demleyerek şifa niyetine içebiliriz. Soğuk algınlığından boğaz ağrısına, romatizma ağrısından idrar yolu hastalıklarına kadar pek çok hastalığa şifa kaynağı olan kuşburnu çayını içmenin dışında da cildimize temizleyici olarak kullanabiliriz. Cildi sıkılaştırma özelliği bulunan kuşburnu çayı, daha sağlıklı, ışıl ışıl ve toparlanmış bir cilt yapısı için oldukça ideal bir doğal üründür.

Bal ve Limon Maskesi

Bal ve limon da doğal sıkılaştırıcı ve cilt bakım ürünüdür. 1 kaşık bal içerisine 4 damla limon sıkıp haftada bir defa cilde sürülmesi halinde mükemmel bir toparlanma sağlayacaktır.

Yoğurt Maskesi

Gözenekleri sıkılaştırmak için uygulanabilecek maskelerden biri de yoğurt maskesidir. 2 yemek kaşığı yoğurt ve 2 yemek kaşığı un bir miktar gülsuyu ile iyice karıştırılır. Haftada bir defa olmak şartıyla cilde sürülür ve 20 dakika sonra yıkanır.

Pek çok farklı kür ve maske uygulaması ile düzenli bakım yapılan cilt en fazla birkaç ay içerisinde ciddi bir toparlanma ve sıkılaşma gösterecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.