Vipbakim

Diyetin ve beslenmenin sivilceler üzerindeki etkileri

Diyetin ve beslenmenin sivilceler üzerindeki etkileri

Yıllardan beri sivilce problemi olan kişiler bu soruna çözüm bulmanın yollarını arayıp dururlar. Beslenme şekli, sivilcelere neden olur mu olmaz mı? Yıllar boyunca bireysel bazı sonuçlar elde edilmiştir fakat bu kesin sonuç değildir.

Yıllar önce birtakım insanlar çikolata ve yağlı yiyecekler gibi lezzetli olan gıdaların sağlıksız ve sivilceli bir cilde neden olabileceği konusunda insanları uyarmışlardır. Bu eski kafalı bir yaklaşımdır bazı büyük kampanyalara göre. Bunun üzerine yiyecek kampanyaları ciddi kayıplara uğradığından dolayı bu işe el atmaya karar verirler. Bilimsel bir takım çalışmalar yaptırarak beslenme ile sivilce problemi arasındaki bağlantı olduğu iddiasını çürütmeye çalıştılar.

diyet-yaparken-sivilce

Sonuç olarak da başarılı oldular. Çikolata üreticileri tarafından finanse edilen bilimsel çalışmalar çikolata ile sivilce problemi arasında bir bağ olmadığını önerdi. Günümüzde bu çalışmalar yani sivilce sorunu ile beslenme arasında bir ilişki olmadığı kavramı dermatologlar tarafından da kabul görerek devam ettirildi. Kötü yürütülen bu çalışmanın kesin ilan edilen sonucunda yiyecek kampanyaları, sivilce problemi diğer bir dille “akne sorunu” olan kişilerin eski kötü beslenme alışkanlıklarına geri döneceklerini ummaktadır. Bu süre içresinde, akne sorunun dahada kötüye gideceğine dair kimsenin bir fikri yoktu.

Sonuç hangisi? Diyetin, aknelerin oluşumunda etkileri varmıdır? Cevap Evet. Ciltle ilgili konularda yediklerinizin katkıları olabilir. Ancak bir dermatologla konuştuğunuzda o size, büyük olasılıkla çok daha başka şeyler söyleyecektir. Çünkü, henüz Sivilce X Faktörü hakkında bir şey bilmemektedirler.

Sivilcelere neden olan Akne X faktörü, akne tedavisinde de gözden kaçırılmaktadır.Eğer bu konu doğru ele alınmazsa ve gerçek adres gözden kaçırılırsa akne hastaları, hiçbir zaman pürüzsüz bir cilde sahip olamazlar. Üstelikde binlerce lira değerinde doktor ve ilaç parası ödemek zorunda kalırlar.

sivilcelere diyet

Peki Acne X Faktörü nedir? Bu X sendromu doktorlar tarafından sık rastlanan bir bulgudur. X sendromu belirtileri karakterize edilerek ve uzun bir liste halinde Amerikan halkının bilgilerine sunulmuştur. İnatçı kilolar, düzensiz uykular ve yorgunluk gibi nedenler. Evet bunların herbiri X sendromu ve akne problemine neden olabilir.ABD de kötü beslenme alışkanlığı, yüksek şeker ve karbonhidrat içeren gıdalar bu hastalığı ortaya çıkarmıştır. Şeker, vücutta sağlıksız hormonlara neden olur ve insulin düzeyini etkiler.Bunların birleşiminde vücutta sivilce iltihabı ortaya çıkar.

Cildiniz genel sağlığınızın barometresidir.Eğer cildiniz sağlıksız bir durumda ise bedeninizde sağlıksız olabilir. inatçı sivilceleriniz var ise bu durumdan X sendromu sorumlu olabilir. X sendromu ile baş etmenin en iyi yolu Acne X Faktörüdür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.