Vipbakim

İltihaplı Sivilce Nasıl Geçer

İltihaplı Sivilce Nasıl Geçer

Yüz, sırt ve göğüs bölgesinde görülebilen iltihaplı sivilceler rahatsız edici görünümün yanı sıra ağrı da yapabilmektedir. Büyük ve ortası beyaz renkli olan iltihaplı sivilceler, iyileşse bile ciltte kırmızı lekeler bırakabilmektedir. Bu yazımızda, sivilcelerden ve sivilce izlerinden bitkisel yöntemlerle nasıl kurtulabileceğinizi sizlere aktarıyoruz.

Çoğunlukla ergenlik döneminde baş gösteren sivilce sorunu, adet dönemlerinde ve sıkıntılı dönemlerde de çıkabilmektedir. Bazı özel durumlarda hastalık haline dönüşebilen sivilceler, sosyal hayatı olumsuz yönde etkilerken yaşam kalitesini de düşürmektedir. Aşırı durumlarda bitkisel yöntemler yeterli olmayacağı için doktora başvurmanız gereklidir.

İltihaplı Sivilceler İçin Soğan Suyu

İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen soğan kürü, iltihaplı sivilceler üzerinde etkili sonuçlar vermektedir. Uygulaması oldukça kolay olan bu yöntemin tek eksi yönü ise yüzünüzde bıraktığı soğan kokusu. Kuru sağanın suyunu çıkartın ve kulak temizleme çubuğu yardımıyla günde 2 kere soğan suyunu sivilcelerinizin üzerine sürün.

İltihaplı Sivilceler İçin Sarımsak Kürü

Ayı sarımsağı yaprağından 1 tutam ince şekilde doğrayın ve koyu renkli cam şişeye koyun. Üzerine ispirto ekleyip şişenin ağzını kapatın ve 14 gün boyunca karışımı gün ışığı alan bir yerde bekletin. 2 haftanın sonunda hazır hale gelen karışımı çalkaladıktan sonra sivilcelerinizin üzerine sürebilirsiniz. Sivilceleriniz geçene kadar her gün kullanabilirsiniz.

Sivilceler İçin Marul Kürü

Marul yapraklarını yıkayıp temizleyin ve robotta ezerek suyunu çıkartın. Elde etmiş olduğunuz marul suyunu bardağa alın ve günde 2 kere sivilcelerinizin üzerine sürün. İltihaplı sivilceleriniz geçene kadar her gün tekrarlayabilirsiniz.

İltihaplı Sivilceler İçin Ceviz Yaprağı Kürü

4 bardak suyun içine 2 yemek kaşığı taze ceviz yaprağı atıp kaynatın. Elde etmiş olduğunuz su ile günde 2 kere sivilcelerinizi silin. Sivilceleriniz geçene kadar her gün tekrarlayabilirsiniz.

İltihaplı Sivilceler İçin Turp Kürü

Turbu kabukları ile beraber rendeleyip yarım litrelik bir şişeye koyun ve üzerine elma sirkesi ilave edin. Bu karışımı 1 hafta boyunca şişenin içinde bekletin ve sürenin sonunda çalkalayıp sivilcelerin üzerine sürün. Günde 2 kere sivilceleriniz geçene kadar kullanabilirsiniz.

Cildinizdeki kırmızı ve kahverengi sivilce lekelerini gidermek için kullanabileceğiniz bitkisel maske tariflerine Sivilce İzleri Nasıl Geçer sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.